M. Probierz: To nagroda za cały sezon

  • Wideo
10.07.2019
M. Probierz: To nagroda za cały sezon
Jutro o godzinie 20:30 w Dunajskiej Stredzie zmierzymy się z miejscowym DAC 1904 w pierwszej rundzie eliminacyjnej Ligi Europy. Dzień przed meczem na konferencji prasowej głos zabrali szkoleniowcy obydwu zespołów.

Michał Probierz (Cracovia): To dla nas bardzo dobre podsumowanie pracy, wykonanej przez dwa lata. Kiedy przychodziłem do Cracovii, mówiłem, że chcemy o coś powalczyć. Nie udało się nam zdobyć medalu, lecz gramy w europejskich pucharach i chcemy pokazać się w nich z dobrej strony.

Gramy z zespołem, który jest bardzo agresywny. Ma bardzo dużo zawodników młodzieżowych, którzy starają się grać ofensywnie i było to doskonale widać w meczach sparingowych, które zobaczyliśmy. Przeanalizowaliśmy je dokładnie. Słyszałem już o szkole trenera Hyballi w Niemczech. Życie potwierdza, że jego drużyny starają się grać agresywnym pressingiem.

Czeka nas bardzo trudny pojedynek. Wydaje się, że to najsilniejsza para ze wszystkich, które mieliśmy dostępne do wylosowania. DAC to pierwsza przeszkoda, która pokaże nam, w jakim miejscu jesteśmy. Musimy być bardzo czujni. Jesteśmy dobrze przygotowani - również na to, że jest to miejsce, w którym mocno dopinguje się swoją drużynę od samego początku.

Jutro przekonamy się, czy zagra Michal Siplak. Zobaczymy to na treningu. Na dzień dzisiejszy nie jest jeszcze gotowy.

Mieliśmy bardzo dobre warunki na obozie w Słowenii. Graliśmy z dobrymi sparingpartnerami, z którymi mogliśmy przetestować różne warianty gry. Najważniejszą rzeczą zarówno dla nas, jak i innych polskich zespołów jest jednak to, że zawodnicy mieli miesięczną przerwę. Widać to po nich, wrócili wypoczęci.

Gra w pucharach to nagroda za cały sezon. Cała otoczka i zainteresowanie z każdej strony jest inne. Każdy z naszych zawodników wie, jakie są cele i o co gramy.

Peter Hyballa (DAC 1904): Wyczuwamy już atmosferę przedmeczową. Wszyscy są zdrowi, mamy też kilku nowych graczy. Jutro zagra najepsza jedenastka, na jaką mogę liczyć.

Szanujemy przeciwnika. Analizowaliśmy grę rywala, oglądaliśmy ich na żywo oraz na wideo. Ekstraklasa to dobra liga. Cracovia to bardzo dobrze zorganizowana drużyna i myślę, że przeważają nas pod względem fizyczności. To zespół różniący się od nas, nasze drużyny prezentują inne style. Szanse są 50/50. Koncentrujemy się już jednak na dniu jutrzejszym i zagramy o zwycięstwo.

Co do naszego nowego napastnika Ramireza, to dziś trenował pierwszy raz z nami. Mam co do niego dobre przeczucia i nie wykluczam, że jutro pojawi się na boisku.

Mecze w Lidze Europy to zarówno dla klubu, jak i dla miasta wielkie wydarzenie. Wszyscy w Dunajskiej Stredzie żyją pojedynkiem z Cracovią. Myślę, że wygrana mogłaby przyczynić się do wskoczenia na wyższy poziom dla całego klubu.


CRACOVIA TO RÓWNIEŻ