M. Probierz: To najważniejszy mecz dla kibiców w Krakowie

  • Wideo
27.09.2019
M. Probierz: To najważniejszy mecz dla kibiców w Krakowie
Już w niedzielę przed nami kolejne Wielkie Derby Krakowa. Przed tym prestiżowym spotkaniem tradycyjne spotkanie z mediami przeprowadził I Trener zespołu Pasów, Michał Probierz.

Michał Probierz: Dużym atutem zespołu Wisły jest wielu zawodników, którzy grają agresywnie. W ostatnich Derbach takiej agresji od samego początku zabrakło u nas. Musimy to zmienić. Nasi obcokrajowcy muszą zrozumieć, że to najważniejszy mecz dla kibiców w Krakowie.

Mamy drobne urazy, ale mamy nadzieję, że sztab medyczny postawi graczy na nogi. Zabieg przeszedł wczoraj Niko Datković. Do końca rundy nie zagrają również Rubio i Pik. Pozostali zawodnicy są gotowi do gry. Ci, którzy zagrali we środę, pokazali, że są gotowi pomóc drużynie.

Zawodnicy zdają sobie sprawę z tego, jak ogromne było rozczarowanie po meczu z Legią. Dobrze, że mogliśmy szybko zareagować - mieliśmy mecz z Jagiellonią, gdzie pokazaliśmy się z dużo lepszej strony. Na przykład Dimun, który zagrał ostatnio poniżej swoich możliwości, z Jagiellonią zagrał zdecydowanie lepiej. Chcemy, by takich spotkań było jak najwięcej. Wszyscy na nie czekamy.

Zawodnicy, którzy zagrali z Jagiellonią, dali nam dużo alternatyw. Podczas meczu potwierdzili to, co pokazywali podczas treningu - są bardzo dobrzy. Tomas Vestenicky zdobył piękną bramkę. Widać, że to inny piłkarz, nabrał więcej męstwa w stosunku do poprzedniego pobytu w Polsce. Na pewno zastanawiamy się nad 2-3 pozycjami w składzie. Po porannym rozruchu podejmiemy decyzje.

Jako trener wiem, że to dla kibiców Cracovii najważniejszy mecz. Dla nas również. Ostatnie przegrane bolą, ale idziemy nadal do przodu. Robimy swoje.

CRACOVIA TO RÓWNIEŻ