M. Probierz: W każdy mecz trzeba włożyć multum zdrowia

  • Wideo
23.08.2019
M. Probierz: W każdy mecz trzeba włożyć multum zdrowia
Już jutro #NaStadionie przy ul. Józefa Kałuży 1 zmierzymy się z Arką Gdynia w meczu przyjaźni. Przed spotkaniem nt. nadchodzącego meczu wypowiedział się I trener zespołu Pasów, Michał Probierz.

Michał Probierz (trener Cracovii): W kwestii sprzedaży Damiana Dąbrowskiego nie wszystko mamy jeszcze dopięte. Rozmawiałem z Damianem. Jest tym zawodnikiem, który kosztem młodzieżowca stracił miejsce w składzie. Dla niego jest lepiej, by grał. Trzeba mu życzyć powodzenia.

Rubio "uczy się" tej ligi, ale robi to wielu zawodników. Nam się tylko wydaje, że ta liga jest prosta i łatwa. W każdy mecz trzeba włożyć multum zdrowia i to widać po graczach. Zdobył piękną bramkę, jesteśmy z niego zadowoleni. Szkoda, że nie była to bramka punktowa, ale brał również udział w innych ważnych akcjach. Nad mankamentami regularnie pracujemy w tygodniu. Uczy się też kwestii językowych, na pewno rozumie coraz więcej po angielsku.

Michal Siplak wraca do treningu. Dostał powołanie na kadrę, ale z niego nie skorzysta. Musi przejść rehabilitację tutaj, na miejscu.

Jeśli chodzi o Arkę, widać efekty tego, że Trener Zieliński postawił na obronę. Zagrali ostatnio na zero, mieli też swoje sytuacje. Mogli wygrać ten mecz. Czeka nas bardzo trudne spotkanie. To rywal, który ma bardzo silne stałe fragmenty gry. Dużo również uderzają z dystansu. Musimy się dobrze nastawić do tego meczu. Jak pokazuje nasza liga, nie ma w niej zdecydowanych faworytów. Chcemy zrobić swoje. Uważam, że zagraliśmy we Wrocławiu bardzo dobre spotkanie. Padła w nim jednak piękna bramka, która zadecydowała o wyniku. Dlatego piłka nożna jest taka piękna. Można byłoby mieć pretensje, gdybyśmy nie walczyli do końca. Do ostatnich minut jednak staraliśmy się zremisować to spotkanie.

Cieszymy się, że nasi zawodnicy dostają powołania do reprezentacji narodowych. To podnosi ich wartość piłkarską. Cieszyliśmy się po sezonie, że Mateusz Wdowiak i Kamil Pestka pojechali na Mistrzostwa Europy. Każdego trenera cieszy indywidualny postęp jego zawodników. Nie da się zadowolić wszystkich i doprowadzić do takiej formy, jakiej by się chciało.

Liczyliśmy na dłuższą grę w pucharach, która da każdemu zawodnikowi możliwość pokazania się. Mogliśmy jednak wczoraj tylko kibicować w telewizji. Wszyscy patrzą na puchary i chcą iść do przodu. Na pewno powołanie dla Sergiu Hanki go cieszy. Dla każdego zawodnika reprezentowanie swojego kraju to wielkie wyróżnienie.

CRACOVIA TO RÓWNIEŻ