M. Probierz: W pierwszej fazie kontrolowaliśmy spotkanie

• Wideo
09.03.2019
- Nasza gra ma coraz lepsze momenty - pochwalił zespół Pasów jego szkoleniowiec, Michał Probierz, podczas pomeczowej konferencji po wygranym 2:1 meczu LOTTO Ekstraklasy z Zagłębiem Sosnowiec.

Michał Probierz (trener Cracovii): Zagłębie Sosnowiec potrafi grać dobrą piłkę i to się dzisiaj potwierdziło. Szkoda, że nie zamknęliśmy meczu trzecią bramką - brakowało wykończenia. W pierwszej fazie kontrolowaliśmy jednak spotkanie i do przerwy mogliśmy prowadzić nawet 2:0 mimo niebezpiecznego uderzenia Pawłowskiego. Pod koniec pojawiła się niepotrzebna nerwówka, lecz zespół też musi się takich momentów uczyć - utrzymywać wynik, grać do końca. Nasza gra ma coraz lepsze momenty, potrafimy dobrze utrzymać się przy piłce, zmienić obraz gry. Teraz chcemy się przygotować do następnego meczu z Wisłą, a podczas przerwy reprezentacyjnej prawdopodobnie wyjechać i rozegrać sparing.

Robertas Pouskas (II trener Zagłębia Sosnowiec): W pierwszej połowie gra była wyrównana. Cracovia grała szybciej od nas, lecz mogliśmy zmienić rezultat, mieliśmy inicjatywę. Mogliśmy przycisnąć gospodarzy. W drugiej części rywale zdobyli kolejną bramkę i przeszliśmy na grę z trzema obrońcami. Nie było jednak źle - zawodnicy chcieli, walczyli, brakowało być może tylko troszkę agresji.