Rafael Lopes kolejnym wzmocnieniem Pasów!

  • Wideo
29.05.2019
Rafael Lopes kolejnym wzmocnieniem Pasów!
Rafael Lopes to drugi transfer Pasów przed kolejnym sezonem ligowym! 27-letni portugalski napastnik wzmocni linię ataku najstarszego klubu sportowego w Polsce.

Rafa urodził się 28 lipca 1991 roku w Esposende. Do szesnastego roku życia reprezentował barwy miejscowego AD Esposende, skąd przeniósł się do Póvoa de Varzim, leżącego w pobliskim dystrykcie Porto. W barwach Varzim SC pokonywał kolejne szczeble juniorskie, a także zadebiutował w drużynie seniorów. Wysoka dyspozycja nie umknęła uwadze selekcjonera kadry Portugalii U-20. W reprezentacji prowadzonej przez Ilídio Vale nasz nowy gracz został wicemistrzem świata do lat 20, dokładając cegiełkę do sukcesu swoją grą podczas turnieju. Kolejny sezon rozpoczął już w portugalskiej ekstraklasie - po Lopesa sięgnęła Vitória Setúbal.

Od tego momentu w Lidze NOS rozegrał 165 spotkań, reprezentując w niej również barwy Académica Coimbra, GD Chaves oraz Moreirense FC. Przed transferem do Pasów rozegrał 28 meczów w Boaviscie Porto, trzykrotnie trafiając do bramki i dwukrotnie asystując.

Portugalski napastnik związał się z Cracovią dwuletnią umową z możliwością przedłużenia.

Rafael, witamy w Pasach i życzymy powodzenia!

CRACOVIA TO RÓWNIEŻ