Trwa II Turniej Charytatywny o Puchar Prezesa Profesora Janusza Filipiaka [GALERIA, CZ.I]

  • Galerie
01.10.2022
Trwa II Turniej Charytatywny o Puchar Prezesa Profesora Janusza Filipiaka [GALERIA, CZ.I]

Punktualnie o godzinie 9:00 rozpoczęły się zmagania w II Turnieju Charytatywnym o Puchar Prezesa Profesora Janusza Filipiaka. W tych zmaganiach liczy się nie tylko sportowa rywalizacja na boisku, ale też chęć pomagania!

II Turniej Charytatywny o Puchar Prezesa Profesora Janusza Filipiaka to rywalizacja piętnastu zespołów, reprezentujących instytucje miejskie Krakowa, służby porządkowe, a także przedstawicieli świata polityki oraz kultury. Zwycięska drużyna liczyć może na ufundowaną przez Profesora Janusza Filipiaka nagrodę główną w wysokości 5 tys. złotych.

Kluczowym elementem Turnieju jest jednak przyświecający mu cel charytatywny. Fundusze, zgromadzone podczas zmagań, przeznaczone zostaną na rzecz Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci w Krakowie.

Organizacja ta od 2006 roku nieprzerwanie wspiera rodziny nieuleczalnie chorych dzieci w najtrudniejszych sytuacjach. Podopieczni Hospicjum otrzymują pomoc na wielu płaszczyznach, obejmujących zarówno opiekę medyczną, jak i pozamedyczną.

Poza rywalizacją boiskową, w trakcie turnieju prowadzona będzie loteria fantowa i licytacja gadżetów sportowych, m.in. koszulek reprezentacji Gruzji, Kosowa i Polski U-21 z podpisami piłkarzy Pasów, którzy brali udział w niedawnych zgrupowań swoich drużyn narodowych.

CRACOVIA TO RÓWNIEŻ