Centralna Liga Juniorów U-18: Korona Kielce - Cracovia, godz. 12:00

  07.03.2020
  Centralna Liga Juniorów U-18: Korona Kielce - Cracovia, godz. 12:00
  Już dziś na boiska powracają nasi juniorzy starsi! Na początek rundy wiosennej podopieczni Trenera Jakuba Dziółki zmierzą się z ubiegłorocznym mistrzem Centralnej Ligi Juniorów na jego terenie. Start w samo południe.

  Korona Kielce po wyjątkowo udanym sezonie 2018/19 nie traci rezonu i także w obecnym utrzymuje się w ścisłej czołówce rozgrywek. Znajdując się na piątej pozycji z siedmioma punktami straty do czołówki, na wiosnę prawdopodobnie będą jednym z głównych aktorów walki o mistrzostwo.

  Na dorobek kielczan składa się dziewięć zwycięstw, dwa remisy i pięć porażek. Zdobyte bramki w liczbie 31 na tle rywali z czołówki być może nie wyglądają najbardziej oszałamiająco, lecz zwracają uwagę istotnym atutem - wyjątkowo równomiernym rozłożeniem między zawodników zespołu. Najlepszy snajper rywali z jesieni, Jakub Rybus, to zdobywca zaledwie sześciu z tych trafień. Korona Kielce gra zespołowo i z pewnością każde ogniwo aktualnego mistrza może sprawić trudność rywalom w Centralnej Lidze Juniorów.

  To wyzwanie dla drużyny Trenera Dziółki, która podczas rundy jesiennej większość punktów zdobywała na własnym obiekcie. Zwycięstwo na trudnym terenie dałoby naszym juniorom ważny, pozytywny impuls, który pozwoliłby na awans w bezpieczniejsze rejony tabeli.

  Start spotkania Korona Kielce - Cracovia w samo południe. Mecz zostanie rozegrany na stadionie przy ul. Szczepaniaka w Kielcach. MKS CracoviaTV przeprowadzi również transmisję wideo z tego meczu, do której link zostanie udostępniony przed pierwszym gwizdkiem.

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ