CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U-18: ZWYCIĘSTWO Z POGONIĄ!

27.11.2021

W meczu 16. kolejki rozgrywek juniorów starszych zespół Trenera Ankowskiego po emocjonującym spotkaniu pokonał na własnym boisku Pogoń Szczecin 3:2. Bramki dla  Pasów zdobywali Kamil Konieczny, Maciej Mrozik oraz Aleksander Ciesielski.

W dzisiejszym spotkaniu w końcu mieliśmy okazję zobaczyć zespół juniorów starszych w wydaniu, do którego byliśmy przyzwyczajeni w pierwszej części sezonu. Od pierwszego gwizdka sędziego na boisku było widać pełne zaangażowanie i chęć udowodnienia, że ostatnie tygodnie były dla podopiecznych trenera Wojciecha Ankowskiego wyłącznie wypadkiem przy pracy. Dobrą dyspozycję udało się udowodnić już w 15. minucie, gdy Kamil Konieczny ze spokojem wykorzystał dogranie Przemysława Kapka i skierował piłkę do siatki obok bezradnie interweniującego bramkarza Portowców. Kolejne minuty również przebiegały pod dyktando Pasów, a potwierdzeniem tego było podwyższenie prowadzenia przez Macieja Mrozika, który popisał się świetnym strzałem ze skraju pola karnego. Dwubramkowej przewagi nie udało się jednak utrzymać do przerwy - w 42. minucie meczu świetnie dysponowanego dzisiaj Filipa Kramarza, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, strzałem głową pokonał Konrad Magnuszewski.

W drugą połowę lepiej weszli zawodnicy ze Szczecina. Ataki Portowców nie przyniosły jednak bramkowego rezultatu i to Cracovia jako pierwsza po zmianie stron znalazła drogę do zmiany wyniku. W 54. minucie prowadzenie Pasów uderzeniem z dystansu podwyższył Aleksander Ciesielski - piłka po strzale naszego zawodnika odbiła się jeszcze od Jędrzeja Górala i zmyliła bezradnego bramkarza Pogoni. Kolejne minuty były popisem bramkarskich umiejętności w wykonaniu Filipa Kramarza, który zaliczył kilka kapitalnych parad, wyrastając na cichego bohatera dzisiejszego meczu. Gdy wydawało się, że spotkanie się uspokoiło i rezultat starcia nie ulegnie zmianie, w doliczonym czasie gry rzut karny na bramkę zamienił kapitan Portowców - Mikołaj Witkowski. Przyjezdnym ze Szczecina nie starczyło jednak czasu na odwrócenie losów meczu i to Pasy cieszą się dziś ze zwycięstwa.

Dzisiejsza wygrana była pierwszym ligowym kompletem punktów zespołu juniorów starszych od październikowego meczu z Gwarkiem Zabrze. Zdobyte trzy punkty pozwoliły Pasom zrównać się w tabeli z liderującymi Zagłębiem Lubin oraz Arką Gdynia. Następne spotkanie Cracovia rozegra już za tydzień - na zakończenie rundy jesiennej do bazy w Rącznej przyjedzie zespół Górnika Zabrze.

Centralna Liga Juniorów U-18: Cracovia - Pogoń Szczecin 3:2 (2:1)

Bramki:
    15' Konieczny 1:0
    26' Mrozik 2:0
    42' Magnuszewski 2:1
    54' Ciesielski 3:1
    90+1' Witkowski 3:2

Skład Pasów: Kramarz - Hyla, Wójcik, Ziewiec, Janeczek - Kolec (85' Łuczyk) - Mrozik (85' Zakrzewski), Konieczny (74' Tkachuk), Ciesielski (67' Wojtysko), Gut (74' Mróz) - Kapek