Centralna Liga Juniorów U-19: Arka Gdynia - Cracovia [ZAPOWIEDŹ]

  16.11.2022
  Centralna Liga Juniorów U-19: Arka Gdynia - Cracovia [ZAPOWIEDŹ]

  Nietypowo, bo już w czwartek, swoje ligowe spotkanie rozegra zespół juniorów starszych. Drużyna występująca na co dzień w Centralnej Lidze Juniorów U-19 zmierzy się jutro w Gdyni z Arką. Pierwszy gwizdek sędziego zaplanowany jest na godzinę 11:00.


  Nie tak wyobrażali sobie pierwszą fazę tegorocznych rozgrywek CLJ U-19 podopieczni trenera Wojciecha Stawowego. Po czternastu kolejkach sezonu 2022/23 juniorzy starsi zgromadzili na swoim koncie 13 punktów, co sprawia, że do miejsca dającego utrzymanie na szczeblu centralnym tracą obecnie 3 oczka. Zmiana filozofii gry związana z przyjściem nowego szkoleniowca nie odbywa się więc bezboleśnie, jednak wysokie zwycięstwa z Koroną Kielce (6:3) oraz Lechią Gdańsk (5:2) odniesione na przestrzeni ostatnich tygodni pokazują, że młody zespół Pasów wciąż nie zapomniał jak dominować nad rywalem, podnosząc z boiska komplet punktów.

  Niedosyt po ostatnim meczu

  W ostatniej kolejce Pasy podejmowały w Rącznej ekipę Śląska Wrocław. Pomimo świetnej pierwszej połowy w wykonaniu naszych zawodników, spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1. Bramkę dla Cracovii zdobył Michał Kęska, dla którego było to debiutanckie trafienie w tym sezonie. Okazji do kolejnych goli nie brakowało, ale w decydujących momentach ofensywnym graczom ekipy trenera Stawowego brakowało zimnej krwi. Niestety, tego dnia po stronie piłkarzy z Wrocławia stało również szczęście – w 54. minucie spotkania sędzia główny zdecydował się uznać dyskusyjne trafienie Jakuba Zawadzkiego, w niejednoznacznej sytuacji dopatrując się przekroczenia przez piłkę linii bramkowej Pasów.

  Rozczarowania finalnym rezultatem nie krył po spotkaniu bramkarz Cracovii, Filip Kramarz, który w pomeczowej rozmowie starał się zdiagnozować elementy do poprawy – Powinniśmy zdobyć trzy punkty. Operowaliśmy piłką dużo lepiej od Śląska, wielokrotnie zamykając rywali na własnej połowie. Musimy popracować nad wchodzeniem w drugą część meczu oraz zwiększyć naszą skuteczność – myślę, że wtedy będziemy w stanie wspiąć się w tabeli o wiele lokat – zakończył golkiper Pasów.

  Ciężkie wyzwanie

  Wygrać z zespołem Arki nie będzie jutro łatwo. Ekipa z Gdyni, pomimo plasowania się w środku ligowej stawki, może pochwalić się najlepszym dorobkiem punktowym w meczach domowych. Pięć zwycięstw w sześciu rozegranych spotkaniach na własnym terenie to wynik, który musi robić wrażenie, obrazując skalę wyzwania stojącego przed piłkarzami Pasów. Drużyna z Trójmiasta nie przegrała od pięciu spotkań, co dodatkowo musi motywować naszych zawodników, prezentujących się z tygodnia na tydzień coraz lepiej. Podopieczni trenera Stawowego powalczyć o sprawienie niespodzianki będą musieli jednak w osłabieniu – do autokaru jadącego do województwa pomorskiego nie wsiadł Aleksander Hołda, który pauzuje za czerwoną kartkę otrzymaną w końcówce ostatniej ligowej rywalizacji.

  Początek meczu 15. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-19 zaplanowany jest na godzinę 11:00. Najważniejsze wydarzenia ze spotkania będzie można śledzić na twitterowym profilu Akademii Cracovii (@AkademiaCTC).

  Aktualna tabela Centralnej Ligi Juniorów U-19 jest dostępna [W TYM MIEJSCU].

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ