Cracovia wyróżniona złotą gwiazdką w Programie Certyfikacji Szkółek PZPN!

  29.11.2019
  Cracovia wyróżniona złotą gwiazdką w Programie Certyfikacji Szkółek PZPN!
  Zakończył się prowadzony przez Polski Związek Piłki Nożnej program certyfikacji szkółek piłkarskich na terenie kraju. Miło nam poinformować, że szkółka najstarszego Klubu sportowego w Polsce została uhonorowana najwyższym odznaczeniem!

  Program Certyfikacji to innowacyjny projekt mający za zadanie podniesienie jakości szkolenia w szkółkach piłkarskich na terenie całej Polski, do którego zgłosiło się łącznie 1197 podmiotów. Wszystkie wymagania formalno-prawne spełniło 694 z nich, otrzymując certyfikaty na mocy Komisji Weryfikacyjnej oraz Komisji Odwoławczej ds. Certyfikacji PZPN. Każdy z nich obowiązywać będzie do 30 czerwca 2021 roku.

  Certyfikaty przyznawane są w trzystopniowej skali, w której najniższym odznaczeniem jest brązowa gwiazdka PZPN, zaś najwyższym - jej odpowiednik w kolorze złotym. Pasiasta szkółka otrzymała złotą gwiazdkę, znajdując się tym samym w gronie 17% certyfikowanych organizacji z najwyższym odznaczeniem.

  - Cieszymy się, że szkolenie, na które kładziemy duży nacisk, zostało docenione przez Związek. Już wkrótce oddana do użytku zostanie baza w Rącznej, która dodatkowo podniesie jego poziom. Chcemy również rozwijać unikalny na skalę kraju projekt pasiastych przedszkoli Cracovia Kids. - skomentował wyróżnienie Trener I Zespołu oraz wiceprezes MKS Cracovia SSA, Michał Probierz.

  Gratulujemy wszystkim zaangażowanym w proces szkolenia pasiastej młodzieży! Przed nami kolejne wspólne wyzwania.

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ