Juniorzy młodsi wyjechali na turniej do Norymbergi

  28.07.2022
  Juniorzy młodsi wyjechali na turniej do Norymbergi

  Podopieczni trenera Rolanda Thomasa w dniach 28-31.07 wezmą udział w turnieju poświęconemu pamięci Walthera Bensemanna - pioniera niemieckiego futbolu i założyciela znanego na całym świecie magazynu Kicker.


  Międzynarodowy turniej zostanie rozegrany w Norymberdze na obiektach klubu 1. FC Nuremberg. Udział Najstarszego Klubu Sportowego w Polsce w memoriale ku pamięci Walthera Bensemanna nie jest przypadkowy – Cracovia U-17 została zaproszona do wzięcia udziału w zawodach, jako wyraz uznania od organizatorów wydarzenia dla bogatej historii Pasów, zbieżnej z kosmopolitycznymi ideami promowanymi przez patrona turnieju.

  W memoriale Walthera Bensemanna udział weźmie 8 zespołów. Poza Cracovią, swoje uczestnictwo potwierdziły drużyny Chelsea FC, Bayernu Monachium, Eintrachtu Frankfurt, Bolonii FC, Karlsruher SC, 1. FC Nürnberg oraz Maccabi Tel Aviv. Poza rywalizacją sportową, turniej kładzie duży nacisk na walory edukacyjne – zawodnicy wszystkich zespołów wezmą udział w licznych warsztatach dotyczących historii niemieckiego sportu oraz równości w piłce nożnej.  

  Juniorzy młodsi swoich rywali poznają w czwartek o 19:30 – wtedy bowiem odbędzie się losowanie grup turnieju. Relację z memoriału będzie można śledzić na profilach Akademii Cracovii [facebook][twitter] oraz na klubowym koncie instagramowym (@mkscracovia).

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ