Juniorzy starsi: Zwycięstwo w meczu z Hutnikiem Kraków

12.09.2020
    Podopieczni trenerów Paszkiewicza i Wydrycha pokonali dziś lokalnego rywala zespół Hutnika Kraków w meczu rozgrywanym w ramach Centralnej Ligi Juniorów U-18. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 i zwycięstwem drużyny Pasów.

Skład wyjściowy Pasów:

Łuczak, Mróz, Wójcik, Gut, Kafel, Wojtysko, Ciesielski, Chrupcała, Myszor, Kwiatkowski, Mysiorski

Na ławce rezerwowych do wejścia na plac gry gotowi byli:

Grzywaczewski, Zarzycki, Bociek, Góralczyk, Grzebieluch

Sprawozdanie z przebiegu spotkania:

Obie drużyny od samego początku wrzuciły najwyższy bieg. W drugiej minucie meczu sędzia podyktował po faulu na naszym zawodniku rzut wolny. Uderzenie było jednak niecelne.

W 4. minucie wykonywano kolejny rzut wolny dla Cracovii, lecz również był on niecelny.

W 11. minucie dobrą akcję próbował rozegrać Kwiatkowski, ale obrońcy Hutnika dobrze ją zneutralizowali.

Pierwszy kwadrans spotkania to przewaga Cracovii. Oponenci nie znajdują sposobu na szybkich skrzydłowych naszej drużyny. Brakuje tylko trochę szczęścia, aby piłka znalazła się w bramce.

W 18. minucie rzut rożny wykonywany przez Pasy wyłapał bramkarz Hutnika.

W 21. minucie strzałem pod presją obrońców popisał się Jakub Mysiorski, jednak strzał okazał się zbyt słaby i bramkarz przeciwników nie miał problemu ze złapaniem piłki.

W 22. minucie Bartłomiej Kafel faulował zawodnika Hutnika, po czym sędzia podyktował rzut wolny dla gości. Mimo starań przeciwników nasza drużyna szybko odzyskała piłkę.

25. min to początek akcji rozpoczynanej od obrońców, jednak mocny strzał Bartłomieja Kafla wyłapał bramkarz Hutnika.

W 30. min obrońcy Pasów rozpoczęli akcję z kontry, którą mocnym - ale niecelnym - strzałem próbował zakończyć Aleksander Ciesielski.

W 32. minucie zawodnicy Hutnika Kraków wykonali rzut wolny w pobliżu pola karnego Cracovii. Dośrodkowanie było jednak na tyle niecelne, że nasi zawodnicy z łatwością opanowali sytuację i wyprowadzili kontrę.

35. min - tym razem rzut wolny dla Cracovii. Strzał jednak był zbyt słaby, bramkarz drużyny przeciwnej nie mial problemów z jej wyłapaniem.

W 40. minucie koronkową akcje Pasów próbował finalizować strzałem Jakub Mysiorski. Trafił jednak tylko w boczną siatkę.

42. min to rzut rożny dla Cracovii. Centra jednak nie zakończyła się celnym strzałem w kierunku bramki.

45. minuta meczu to kontra Hutnika, którą jednak spowolnili zawodnicy trenera Paszkiewicza.

45+1: strzał w boczną siatkę w wykonaniu Jakuba Guta kończył kontrę Pasów.

45+2: na koniec pierwszej połowy mocny strzał w wykonaniu Jakuba Mysiorskiego obił poprzeczkę bramki Hutnika.

Drugą połowę rozpoczął zespół Pasów. Od jej początku zespół Hutnika próbował przejąć kontrolę, jednak zawodnicy trenera Paszkiewicza szybko odzyskali przewagę na boisku i dynamicznie rozgrywali piłkę.

49. min to groźny atak Hutnika, jednak bramkarz Cracovii Norbert Łuczak popisał się bardzo dobrą paradą, wybijając piłkę na rzut rożny. Ten jednak kompletnie zawodnikom Hutnika nie wyszedł.

50. min szybki atak rozegrał Hutnik, zostaje on początkowo powstrzymany. Trzy minuty później jednak Hutnik objął prowadzenie po uderzeniu Stryczuli.

W 54. min po podaniu Guta soczystym strzałem Jakub Myszor pokonał bramkarza rywali!

57. min: rzut wolny wykonali gracze Hutnika, akcja jednak była kompletnie nieudana i pilka wylądowała na aucie.

60. min: zawodnicy Pasów rozpoczęli kolejny atak pozycyjny. Zmienialiśmy tempo, wymieniając przy tym wiele podań. Jeden z naszych zawodników jednak faulował obrońcę Hutnika przy próbie odzyskania piłki.

W 63. min szybki atak Hutnika kończy się wybiciem na rzut rożny. Dośrodkowanie wypiąstkował Łuczak.

66. min i oglądaliśmy dośrodkowanie w pole karne Cracovii, które bez problemu wyłapuje Łuczak. Piłkarze Cracovii rozpoczęli kolejną akcje. Została ona przerwana ostrym faulem na Jakubie Mysiorskim, za który gracz drużyny przeciwnej obejrzał żółtą kartkę.

71. minuta, szybką akcje finalizował Jakub Gut i Pasy uzyskały rzut rożny. Po mocnym dośrodkowaniu obejrzeliśmy jednak przypadkowy faul na graczu Hutnika przy walce o piłkę.

74. min przyniosła kolejną próbę strzału na naszą bramkę. Piłkę opanował sprawnie Łuczak.

W 75. min Jakub Myszor ponownie pokonał bramkarza Hutnika. Cracovia wyszła na jednobramkowe prowadzenie!

Po rzucie wolnym Hutnika w 78. minucie od bramki zaczął Łuczak.

79. min: mocny strzał Jakuba Guta wybity przez bramkarza na rzut rożny. Korner zakończył się niecelnym strzałem.

W 80. min Wojtys po kontrowersyjnej akcji otrzymał żółtą kartkę. W efekcie wywiązała się dyskusja między trenerem Paszkiewiczem, a sędzią głównym, za którą nasz trener też obejrzał żółty kartonik.

86. min to wrzut z autu w pole karne. W zamieszaniu bramkarz Hutnika wyłapał piłkę.

90. min: sędzia doliczył dodatkowo 4 minuty gry.

91. min: po faulu na Mysiorskim z boiska wyrzucony został jeden z zawodników gości.

92. minuta to kolejny rzut wolny dla Pasów, uderzenie jednak niecelne.

94. min: sędzia kończy mecz! Po ciężkiej walce z lokalnym rywalem Pasy wygrały 2:1.