Oskar Szyptur wzmacnia zespół juniorów młodszych!

  15.03.2023
  Oskar Szyptur wzmacnia zespół juniorów młodszych!

  Niezmiernie miło Nam poinformować, że nowym zawodnikiem Cracovii został Oskar Szyptur! 16-latek występujący na pozycji bramkarza wzmocnił zespół juniorów młodszych.

  Oskar Szyptur przychodzi do Cracovii z Odry Opole na zasadzie transferu definitywnego. Gra w Centralnej Lidze Juniorów U-17 nie będzie dla Oskara nowością - to właśnie na tym poziomie rozgrywkowym nowy nabytek Pasów występował w klubie z województwa opolskiego. Pomimo młodego wieku golkiper ma na swoim koncie debiut w piłce seniorskiej, zaliczony w IV-ligowych Łużycach Lubań.

  O nowym bramkarzu zespołu juniorów młodszych wypowiedział się Wicedyrektor ds. Sportowych Cracovii - Filip Trubalski: "Transfer Oskara wzmocni konkurencję wśród bramkarzy występujących w Centralnej Lidze Juniorów. Zależało nam na tym transferze już w zimie, ponieważ dostrzegamy w nim duży potencjał, który będziemy już teraz wykorzystywać do zwiększenia rywalizacji w zespole U-17. Obserwowaliśmy go w treningu i z całą pewnością ma nie tylko dobre warunki fizyczne, ale i jest skoordynowany, ma szybką reakcję, która pozwala mu na prawidłowe ustawienie w sytuacji 1x1. Pomimo wieku juniorskiego Oskar Szyptur ma już debiut w piłce seniorskiej, co również było ważnym argumentem".

  Przeprowadzony transfer wpisuje się w trwające działania mające za zadanie zwiększenie poziomu sportowego młodych bramkarzy Cracovii: "W najbliższym czasie chcemy podnosić poziom treningu naszych golkiperów - stworzenie Działu Rozwoju Bramkarzy realizującego treningi na wysokim poziomie i organizującego wydarzenia takie jak zbliżający się „Goalie Day”, a także pozyskiwanie ciekawych oraz perspektywicznych zawodników na tę pozycję, to kroki, które mają pomóc w realizacji tego celu"- zakończył Filip Trubalski.

  Oskar, witamy w Cracovii i życzymy powodzenia!

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ