Ostatnie momenty sezonu, obroniony tytuł (podsumowanie meczów Akademii)

17.06.2024

W miniony weekend mogliśmy śledzić ostatnie w tym sezonie mecze drużyn naszej Akademii, bo swoje ligi kończyły zespoły U-16 i U-13. Młodzicy w Rącznej potwierdzili dobrą tegoroczną dyspozycję, zapewniając sobie mistrzostwo Małopolskiej Ligi Młodzików.

Drużyna U-16 w ostatnim meczu sezonu w Rącznej podejmowała Unię Tarnów, mając wciąż teoretyczne szanse na ligowe podium, do czego potrzebne było zwycięstwo i korzystne wyniki z innych meczów. Do przerwy wydawało się, że pierwsza część planu zostanie wykonana dosyć spokojnie, bo Pasy prowadziły 3:0. Goście po przerwie ambitnie ruszyli jednak do odrabiania strat i wrócili z tej bardzo dalekiej podróży, doprowadzając ostatecznie do remisu. W efekcie Cracovia kończy sezon na 5. miejscu.

Cracovia U-16 3:3 Unia Tarnów

gole dla Pasów: Zdzieszek, Kowalak x2

skład: Czech(Gruszka), Ankowski, Doniec, Kowalak(Kowalski), Kubat, Kulpiński(C)(Łyżczarz), Mrozik, Polek, Śliz, Strojek(Ożóg), Zdzieszek

trenerzy: Sebastian Lutak i Kamil Kowalski

---

Po świetnym występie w środku tygodnia w kluczowych dla układu tabeli derbach (wyjazdowa wygrana z Wisłą 4:2), drużyna U-13 wiedziała, że potrzebuje przynajmniej punktu w ostatniej kolejce, by zapewnić sobie mistrzostwo Małopolskiej Ligi Młodzików. Tak też się stało, bo w Rącznej młode Pasy zremisowały 3:3 z Pcimianką Pcim i zakończył sezon na 1. miejscu, z punktem przewagi nad Hutnikiem Kraków. Ogromne gratulacje dla całego zespołu i sztabu trenerskiego!

MLM | D1
    Cracovia - Pcimianka Pcim 3:3

gole dla Pasów: Podolecki x2, Królik

skład: Szczechowicz (br), Wąchała, Gołda, Janc, Kowalczyk, Drovalov, Mazik, Królik, Podolecki

oraz: Dziadowiec, Porębski, Brożek, Piejak

trener: Tomasz Dziadowiec

---

Ciekawą grę kontrolną zaliczyła natomiast drużyna U-10A, która sprawdziła się w systemie gry 8+1, w którym regularną grę zacznie za rok. Jej rywalem był o dwa lata starszy zespół Nidy Pińczów. Po spotkaniu przyszedł natomiast czas na integrację, bo cała drużyna miała okazję skorzystać z uroków rzeki Nidy, poprzez spływ kajakowy i wspólne ognisko.

Nasze najmłodsze zespoły w ten weekend udały się na turnieje. Drużyna U-9 pojechała do Zakopanego, na bardzo mocno obsadzony międzynarodowy turniej Steel Cup, w którym łącznie wzięło udział aż 40 drużyn. Pasy prowadzone przez trenera Wojciecha Pitułę uplasowały się w połowie stawki, zbierając bardzo dużo cennej nauki. Wyjazd do Zakopanego był także oczywiście okazją do odwiedzenia ciekawych miejsc, a jednym z głównych punktów było muzeum naszego wybitnego skoczka narciarskiego, Kamila Stocha.

Drużyna rocznika 2016 weekend spędziła w Kryspinowie, rywalizując w "Lidze Mistrzów". Zawodnicy trenerów Michała Meusa i Dawida Gali ostatecznie zajęli 2. miejsce, a najlepszym pomocnikiem całych zawodów wybrano naszego zawodnika, Miłosza Gardiasa.