U-15: Gol w ostatniej akcji i szóste zwycięstwo z rzędu!

28.09.2024

Trampkarze starsi w 6. kolejce grupy D Centralnej Ligi Juniorów U-15 pokonali 3:2 Górnika Łęczna. Gole dla Pasów zdobywali Mateusz Pulchny, który ustrzelił dublet, a także Dominik Kramarczyk. Dla zespołu trenera Konrada Stańczyka jest to szóste zwycięstwo w szóstym meczu tego sezonu!

Nasz zespół, tak jak przyzwyczaił już w tym sezonie, bardzo szybko otworzył wynik. Tym razem miało to miejsce w 10. minucie, kiedy Dominik Kramarczyk idealnie złożył się do strzału z woleja, posyłając piłkę precyzyjnie w dalszym rogu bramki gości. Dziesięć minut później było już 2:0, a swojego pierwszego gola w tym meczu zdobył Mateusz Pulchny. Kapitan najwyżej wyskoczył do dośrodkowania z rzutu wolnego i celną główką podwyższył wynik.

Do przerwy wynik się nie zmienił i wydawało się, że Pasy mają mecz pod kontrolą, w drugiej połowie kapitalną ambicję pokazali jednak zawodnicy z Lubelszczyzny. Niedługo po zmianie stron wywalczyli rzut karny, pewnie go wykorzystując. Na niespełna kwadrans przed końcem z kolei po dośrodkowaniu w nasze pole karne wyniknęło wielkie zamieszanie, Bartosz Wadowski poradził sobie z jednym strzałem, ale przy dobitce nie miał już szans.

W doliczonym czasie gry nasz zespół pokazał spory charakter. Mimo wyraźnie słabszej drugiej połowy, ruszył ambitnie po gola i dało to nagrodę w tak naprawdę ostatniej akcji meczu. Wywalczyliśmy rzut karny, który z zimną krwią na gola zamienił Pulchny, a po chwili cały zespół mógł wspólnie świętować szóste zwycięstwo w szóstym meczu tego sezonu! W następnej kolejce Pasy zagrają na wyjeździe z Puszczą Niepołomice.