PKO BP Ekstraklasa: Wisła Płock - Cracovia, piątek, godz. 20:30 [ZAPOWIEDŹ]
Runda jesienna rozgrywek PKO BP Ekstraklasy powoli dobiega końca. Do rozegrania została zaledwie jedna kolejka. W niej Pasy zagrają w Płocku, a ich rywalem będzie miejscowa Wisła. Krakowianie postarają się o przedłużenie zwycięskiej Passy. Nie będzie to jednak łatwe, ponieważ Nafciarze będą chcieli zmazać plamę po sobotnim blamażu w Częstochowie.
Poprzednia kolejka była znacznie bardziej udana dla podopiecznych Jacka Zielińskiego. Wygrali oni na stadionie przy ul. Kałuży z Jagiellonią Białystok, 1-0. Autorem decydującej bramki był Matej Rodin, który pewnie wykorzystał zagraną do niego piłkę w pole karne przez Evgenii'ego Konoplyankę. Dzięki temu rezultatowi, Pasy awansowały na 6. miejsce w ligowej tabeli z identycznym dorobkiem punktowym, co wyprzedzane przez nich zespoły Lecha Poznań i Wisły Płock. O kolejności w takiej sytuacji decyduje tzw. mała tabela. Strata całej trójki do najniższego miejsca na podium wynosi zaledwie jedno "oczko", więc walka o jak najlepszą pozycję na półmetku ligi będzie niezwykle zacięta.
Płocczanie będą próbowali zapomnieć o tym, co stało się w sobotni wieczór. Na stadionie przy ul. Limanowskiego w Częstochowie, miejscowy Raków rozgromił Wisłę, aż 7-1. Cztery trafienia były dziełem Vladislavsa Gutkovskisa, jedną bramkę dołożył od siebie Bartosz Nowak, a dwa ostatnie gole tego pojedynku padly wskutek strzałów Vladyslava Kochergina. Jedyne trafienie dla gości stało się faktem po probie Davo pod koniec pierwszej połowy. Podopieczni Pavola Staňo byli rewelacją pierwszych miesięcy nowego sezonu PKO BP Ekstraklasy i wrzesień rozpoczynali na pozycji lidera.
Do składu Cracovii powróci Cornel Râpă. Rumun może być już dołączony do składu po odbyciu kary zawieszenia za nadmiar obejrzanych kartek w obecnych rozgrywkach. Oprócz tego, do dyspozycji Jacka Zielińskiego jest też wracający po kontuzji Mathias Hebo Rasmussen. Na potencjalne zawieszenie z powodu pokazanej czwartej kartki muszą uważać Florian Loshaj, Jakub Jugas, Takuto Oshima (Cracovia), Dominik Furman, Damian Rasak i Piotr Tomasik (Wisła Płock).
Pasy rozegrały do tej pory 27 spotkań ligowych przeciwko Nafciarzom (19 w Ekstraklasie i 8 na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej). W 11 z nich górą była Cracovia, 6 zakończyło się podziałem punktów, a po pozostałych 10 z kompletu punktów cieszyli się płocczanie. Bilans pojedynków wyłącznie w najwyższej klasie rozgrywkowej również jest na korzyść naszego klubu. W takich spotkaniach, Pasy wygrywały 9 razy, 4-krotnie padł remis, a Wisła odniosła 6 zwycięstw.
Pierwszy gwizdek sędziego zaplanowano na godzinę 20:30. Piątkowy mecz będzie można obejrzeć w Canal+ Sport, Canal+ Sport 3, Canal+ 4K Ultra HD i w usłudze Canal+ Online. Zachęcamy do śledzenia naszej relacji tekstowej "na żywo" na klubowej stronie internetowej, a także do obserwowania pasiastych profili na portalach społecznościowych, gdzie będziemy informować o zmianach wyniku.