Efektowny powrót. Giza strzelcem pierwszej bramki!

  01.01.2011
  Efektowny powrót. Giza strzelcem pierwszej bramki!
  Niespełna dwie minuty czekali kibice Cracovii na obejrzenie pierwszej bramki w 2011 roku! Zaraz na początku Treningu Noworocznego Tomasz Moskała zagrał do Piotra Gizy, a ten z kilku metrów wpakował piłkę do bramki.

  Dzisiejszy Trening Noworoczny, choć będący kontynuacją blisko dziewięćdziesięcioletniej tradycji, był wydarzeniem historycznym. Oto bowiem dwie drużyny Cracovii - pierwsza i młodzieżowa - zmierzyły się ze sobą na nowym stadionie Pasów, oddanym do użytku zaledwie kilka miesięcy temu.

  Pierwsi kibice Cracovii pojawili się na trybunach już na godzinę przed pierwszym gwizdkiem, a z każdą minutą przybywało ich coraz więcej. Gdy kierownik Maciej Madeja składał w imieniu Zarządu Klubu noworoczne życzenia, fanów było już kilka tysięcy.

  Zaraz po nim do ustawionego przy linii bocznej mikrofonu podszedł Prezydent Miasta Krakowa, prof. Jacek Majchrowski, który dołączył się do życzeń. - Mało jest takich drużyn na świecie, które rozpoczynają Nowy Rok treningiem. Świadczy to o dużej determinacji, która zwłaszcza teraz będzie potrzebna. Drużyna z pewnością będzie jednak mogła liczyć na kibiców. Wszystkiego najlepszego! - mówił prezydent, który chwilę później był już na murawie, by symbolicznym kopnięciem piłki rozpocząć kolejny Trening Noworoczny.

  Dwie minuty później było już 1:0 dla pierwszej drużyny - Tomasz Moskała zagrał do Piotra Gizy, a ten zdobywając gola zaliczył efektowny powrót do Cracovii. Była wtedy godzina 12:02. W pierwszej połowie (grano 2x25 minut) podopieczni trenera Jurija Szatałowa zdobyli jeszcze dwie bramki - najpierw Bartosz Dudzic wykorzystał rzut karny, a następnie Marcina Skrzeszewskiego pokonał Sławomir Szeliga. Po zmianie stron wynik nie uległ zmianie i Trening Noworoczny zakończył się zwycięstwem pierwszego zespołu 3:0.

  CRACOVIA - MŁODA CRACOVIA 3 : 0 (3 : 0)

  1:0 - Giza 2

  2:0 - Dudzic 20

  3:0 - Szeliga 24

  Cracovia: Merda - Janus, Jarabica, Polczak, Wasiluk, Sasin, Radomski, Giza (26. Klich), Szeliga (26. Łuczak), Moskała, Dudzic (26. Krzywicki).

  Młoda Cracovia: Skrzeszewski - Soprych, Grzesiak, Biernat, Wieczorek, Pytel, Romanek, Żołądź, Rupa, Połomski, Florek oraz Sarga, Starowicz, Gajda, Nawrocki, Szkotak, Darowski, Piszczek.

  Sędzia: Sławomir Steczko.

  Widzów: 4155.

  Zapis relacji live można prześledzić w tym miejscu.

  DG

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ