Michał Probierz: Walczyliśmy do końca

• Wideo
18.07.2019
- Dobrze zaczęliśmy to spotkanie i szybko zdobyliśmy bramkę, ale szkoda straconego gola z drugiej odsłony. Walczyliśmy jednak do końca, gdyż bardzo chcieliśmy awansować. Niestety to się nam nie udało - powiedział opiekun Pasów Michał Probierz po remisie 2:2 w rewanżowym meczu I rundy kwalifikacji Ligi Europy z FC DAC 1904 Dunajská Streda.

Michał Probierz: Zaczęliśmy bardzo dobrze to spotkanie i szybko zdobyliśmy bramkę. Istotną sytuacją była ta z 14. minuty, kiedy to zawodnik gości powinien zostać ukarany czerwoną kartką. Później mieliśmy kilka okazji i mogliśmy ostatecznie rozstrzygnąć sprawy awansu na swoją korzyść. W drugiej połowie mecz toczył się z rozmachem, nie brakowało klarownych sytuacji z obu stron. Szkoda straconej bramki, takie błędy nie powinny się przytrafiać na takim poziomie. Walczyliśmy jednak do końca, udało się strzelić wyrównującą bramkę, ale na więcej zabrakło czasu. Bardzo chcieliśmy awansować, marzyliśmy o grze w następnej rundzie, ale się nie udało i musimy skupić się na lidze. Na chwilę obecną nie planujemy zmian w kadrze.

Peter Hyballa (trener DAC): W pierwszej połowie nie zaprezentowaliśmy się tak jak chcieliśmy. Od 25. minuty graliśmy jednak już taką piłkę, jak w pierwszym meczu. Szybka zmiana spowodowana była tym, iż mieliśmy na koncie aż dwie żółte kartki i obawialiśmy się gry w dziewięciu. W drugiej połowie to my byliśmy lepszą drużyną i zasłużenie awansowaliśmy. Cracovia postawiła nam trudne warunki, dlatego dziękuję za walkę i niesamowitą atmosferę na stadionie.