Petteri Forsell pierwszym wzmocnieniem Cracovii!

  08.06.2017
  Petteri Forsell pierwszym wzmocnieniem Cracovii!
  Petteri Forsell, pomocnik Miedzi Legnica, zostanie pierwszym wzmocnieniem Cracovii w letnim okienku transferowym! Zawodnik rodem z Finlandii podpisze trzyletni kontrakt z naszym klubem po pomyślnym przejściu testów medycznych.

  Petteri Forsell jest wychowankiem fińskiego klubu Kokkolan Pallo-Veikot z którego następnie trafił do zespołu Vaasan Palloseura. W 2010 roku Petteri dołączył do drużyny IFK Mariehamn gdzie spędził kolejne trzy sezony. Po krótkim wyjeździe do Turcji, w której reprezentował barwy Bursasporu, w 2013 roku wrócił do swojego poprzedniego klubu, z którym dwa lata później wygrał Puchar Finlandii. Ostatnie półtora roku zawodnik spędził w Miedzi Legnica, a jego dobra gra zaowocowała transferem do Cracovii.

  Obunożny Petteri z natury jest ofensywnym pomocnikiem, ale może również występować na skrzydłach oraz w ataku. W poprzednim sezonie na zapleczu Ekstraklasy Fin zdobył 13 bramek, zaliczył także 8 asyst. Forsell ma za sobą także występy w kadrze Finlandii, w której rozegrał 7 spotkań i zdobył jedną bramkę.

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ