Pomocnik z Czarnogóry dołączył do Cracovii

  • Wywiady
15.02.2011
Pomocnik z Czarnogóry dołączył do Cracovii
Do zespołu Cracovii, który od ponad dwóch tygodni przygotowuje się w Turcji do rundy wiosennej dołączył nowy zawodnik.

Vladimir Boljević urodził się 17 stycznia 1988 roku w Podgoricy. Przez całą swoją dotychczasową karierę był związany z jednym klubem - FK Zeta Golubovci. - Zacząłem grać w piłkę, gdy miałem dziewięć lat - opowiada piłkarz.

Gdy w 2006 Czarnogóra ogłosiła niepodległość, zaraz potem została założona czarnogórska ekstraklasa. Pierwszym mistrzem kraju okazała się FK Zeta z Boljeviciem w składzie. - Zagraliśmy wtedy w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów - mówi zawodnik. Jego drużyna wyeliminowała w pierwszej rundzie litewski FBK Kaunas (3:1 i 2:3), ale potem uległa Glasgow Rangers (0:2 i 0:1).

Boljević zagrał także w spotkaniach kwalifikacyjnych do Pucharu UEFA w sezonie 2008/09 (FK Zeta przegrała w dwumeczu ze słoweńskim Interblock Ljubljana - 1:1 i 0:1) i Ligi Europy w sezonie 2010/11 (remisy 1:1 i 0:0 z rumuńską Dacia Chişinău i odpadnięcie z rozgrywek).

23-letni zawodnik ma za sobą także dwa występy w reprezentacji Czarnogóry U-21. - Jestem też jednym z kandydatów do gry w pierwszej drużynie - przyznaje.

Boljević mierzy 175 centymetrów wzrostu i jest środkowym pomocnikiem.

DG

CRACOVIA TO RÓWNIEŻ