Poznajcie juniorów, którzy polecą na obóz w Turcji

  14.01.2022
  Poznajcie juniorów, którzy polecą na obóz w Turcji

  Dzisiaj ogłoszona została kadra Cracovii na obóz przygotowawczy w Belek. Wraz z pierwszym zespołem do Turcji polecą Oskar Wójcik i Przemysław Kapek, znani z występów w Centralnej Lidze Juniorów U-18.


  Oskar Wójcik
  jest kapitanem zespołu liderującego w tabeli CLJ U-18. Do Cracovii trafił w 2017 roku z MKS Tarnovii Tarnów. Młody obrońca Pasów występujący na środku defensywy ma za sobą bardzo udaną rundę, która zaowocowała pojawieniem się w jedenastce jesieni Centralnej Ligi Juniorów wybieranej przez Weszło Junior. Tak na łamach tego serwisu o zawodniku wypowiedział się trener Pasów – Wojciech Ankowski: „Oskar jest nowoczesnym obrońcą. Poza tym, że ciężko haruje w defensywie to w ofensywie potrafi być bardzo efektywny, zarówno w fazie budowania akcji, jak i jej finalizacji, co udowodnił strzelając cztery gole w rundzie. Warto dodać, że mimo tego, że jest wysoki to wyróżnia go szybkość, potrafi radzić sobie w pojedynkach jeden na jeden”.

  Wywiad z Oskarem Wójcikiem, przeprowadzony po zakończeniu rundy jesiennej znajdziecie [TUTAJ].

  Rok później od Oskara z Tarnovii do Cracovii dołączył Przemysław Kapek. Młody napastnik ma na swoim koncie już dwa epizody w PKO BP Ekstraklasie, ale możemy spodziewać się, że jego licznik na tym się nie zatrzyma. W tym sezonie Centralnej Ligi Juniorów „Kapi” zdobył już 8 bramek, co czyni go najskuteczniejszym strzelcem drużyny otwierającej ligową stawkę. Sam zawodnik o swoim pojawieniu się w kadrze na obóz mówi w takich słowach: „Bardzo się cieszę, że znalazło się dla mnie miejsce w kadrze na obóz w Turcji. Do momentu podania listy zawodników udających się do Belek nie byłem pewny czy polecę, ale teraz pozostało mi już tylko pokazać się trenerowi z jak najlepszej strony i wykorzystać świetne warunki do szlifowania formy na wiosnę”.  

  Rozmowę z Przemysławem Kapkiem podsumowującą ostatnie miesiące znajdziecie [W TYM MIEJSCU].

  Chłopaki, gratulujemy i życzymy powodzenia!

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ