PKO BP Ekstraklasa: Cracovia - Widzew Łódź, niedziela, godz. 15:00 [ZAPOWIEDŹ]

  31.03.2023
  PKO BP Ekstraklasa: Cracovia - Widzew Łódź, niedziela, godz. 15:00 [ZAPOWIEDŹ]

  W niedzielne popołudnie Cracovia #Na Stadionie przy ulicy Kałuży podejmie Widzew Łódź. Ekipie Jacka Zielińskiego zależeć będzie na komplecie punktów po ostatniej porażce z Rakowem.

  W poprzedniej kolejce, Pasy musiały uznać wyższość Rakowa po porażce 1-4. Wynik spotkania otworzył Michał Rakoczy. Jeszcze w pierwszej połowie do wyrównania doprowadził Vladislavs Gutkovskis. Druga bramka dla podopiecznych Marka Papszuna padła za sprawą Bartosza Nowaka. Chwilę później, Ivi López podwyższył prowadzenie efektownym kopnięciem z rzutu wolnego, zaś wynik starcia zamknął Marcin Cebula. Gracz częstochowskiego klubu pokonał Karola Niemczyckiego z rzutu karnego.

  Łodzianie ulegli zaś Lechowi Poznań, 1-2. Wynik tego starcia został otwarty dopiero w drugiej połowie za sprawą strzału Bartłomieja Pawłowskiego. Do wyrównania doprowadził Filip Marchiwiński, a wynik końcowy ustalił Kristoffer Velde, dzięki czemu to Kolejorz wywiózł ze stadionu w Łodzi komplet punktów.

  Pasy obecnie zajmują 7. pozycję w tabeli z dorobkiem 34 punktów, natomiast Widzew jest pozycję wyżej z 37 oczkami.

  W najbliższym spotkaniu nie zobaczymy aż trzech zawodników naszego klubu. Patryk Makuch i Jakub Jugas będą pauzować z powodu obejrzanych czwartych żółtych kartek w starciu w Częstochowie, zaś Jani Atanasov pauzuje z powodu bezpośredniej czerwonej kartki z tego samego spotkania [PRZECZYTAJ NASZ RAPORT KARTKOWY].

  Cracovia z Widzewem rozegrała do tej pory 24 mecze (18 w ramach rozgrywek Ekstraklasy, 2 w Pucharze Polski oraz 4 w Pucharze Ekstraklasy). 8 razy zwyciężały Pasy, 6-krotnie padł remis, a 8 meczów zakończyło się zwycięstwem łódzkiego klubu. W starciu rozegranym w rundzie jesiennej, góra byli Widzewiacy, którzy pokonali nasz zespół, 2-0. Pierwszą bramkę w 4 minucie strzelił Dominik Kun, zaś druga padła z rzutu karnego trafionego przez Marka Hanouska.

  Spotkanie poprowadzi Damian Sylwestrzak, a jego pierwszy gwizdek zabrzmi o 15:00. Zapraszamy do uczestnictwa w meczu #NaStadonie przy ul. Kałuży. Bilety wciąż dostępne są [W TYM MIEJSCU]. Przygotowaliśmy także kilka atrakcji, m.in. nowość w postaci akcji Włącz #TrybKibic [WIĘCEJ INFORMACJI]. Mecz będzie można obejrzeć na antenach Canal+ Sport, Canal+ Sport 3 oraz usłudze internetowej Canal+ Online. Zachęcamy do śledzenia naszej relacji tekstowej dostępnej na stronie internetowej oraz do obserwowania naszych mediów społecznościowych, gdzie również będziemy informować o zmianie wyniku.

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ