Rozkład Jazdy Akademii: 26 listopada

  25.11.2022
  Rozkład Jazdy Akademii: 26 listopada

  W cieniu mundialowych emocji grę o punkty kontynuują zespoły Cracovii występujące w Centralnej Lidze Juniorów U-19 i U-17. W poszukiwaniu kolejnych punktów juniorzy starsi pojadą w sobotę do Poznania na mecz z Lechem, natomiast ich młodsi koledzy zmierzą się w Rącznej ze Stalą Rzeszów.


  12:00 Centralna Liga Juniorów U-19, 16. kolejka: Lech Poznań – Cracovia

  W pierwszym z dwóch weekendowych spotkań o ligowe punkty rozgrywanych przez drużyny naszej Akademii juniorzy starsi zmierzą się w Poznaniu z wiceliderem tabeli Centralnej Ligi Juniorów U-19 – Lechem Poznań. Dla ekipy trenera Wojciecha Stawowego będzie to kolejny test umiejętności radzenia sobie z rosnącą presją – 5 punktów straty do miejsca dającego utrzymanie na półmetku rozgrywek, to wynik, który znacząco odbiega od przedsezonowych oczekiwań drużyny Pasów.

  Meczem z Kolejorzem zawodnicy Cracovii będą chcieli poprawić swoje humory po nieudanym wyjeździe do Gdyni. W zeszłym tygodniu juniorzy starsi przegrali z Arką 1:5, a ich plany pokrzyżowała szybko otrzymana czerwona kartka przez Mikołaja Kociołka. Pomimo gry w osłabieniu, na początku drugiej połowy Pasom udało się wyjść na prowadzenie za sprawą trafienia Kamila Koniecznego, jednak rywale zdołali wykorzystać przewagę liczebną i szybko odzyskali kontrolę nad spotkaniem, nie wypuszczając jej już do ostatniego gwizdka.

  Na przeciwnym biegunie jeśli chodzi o aktualną dyspozycję znajduje się zespół Lecha. Trafienie Kacpra Kroczyńskiego z rzutu karnego przeciwko Zagłębiu Lubin dało w minionej kolejce Kolejorzowi 6 zwycięstwo w ostatnich 8 spotkaniach CLJ U-19. Drużyna z Wielkopolski nie zaznała smaku porażki od 5. października, dlatego Pasy będą musiały jutro wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności, by zainkasować w Poznaniu 3 punkty.

  Aktualna tabela Centralnej Ligi Juniorów U-19 jest dostępna [W TYM MIEJSCU].


  13:30 Centralna Liga Juniorów U-17, gr. wschodnia, 16. kolejka: Cracovia – Stal Rzeszów

  O 13:30 walkę o ligowe punkty w Cracovia Training Center rozpocznie zespół juniorów młodszych. Spotkaniem ze Stalą Rzeszów Pasy będą miały okazję zbliżyć się do ligowej stawki, gdyż to właśnie drużyna z Podkarpacia znajduje się w tabeli Centralnej Ligi Juniorów U-17 bezpośrednio nad Cracovią, wyprzedzając nasz zespół o 4 punkty.

  Sobotnie starcie będzie dla juniorów młodszych drugim domowym meczem z rzędu. W minionej kolejce ekipa prowadzona w ostatnich tygodniach przez trenera Konrada Stańczyka przegrała z Motorem Lublin 1:3, a jedyną bramkę dla Pasów na początku drugiej części spotkania zdobył Mikołaj Wrona. Uczucie, które ostatnio towarzyszy drużynie Cracovii do lat 17, to z pewnością duży niedosyt – przy większej ilości szczęścia w meczach „na styku”, bilans punktowy naszego zespołu mógłby prezentować się bardziej okazale, wprowadzając więcej spokoju w szeregach Pasów przed rozpoczęciem przerwy zimowej.

  Zadanie stojące jutro przed juniorami młodszymi nie będzie proste. Po nieudanym początku sezonu, w ostatnich tygodniach ekipa Stali wyraźnie złapała wiatr w żagle, będąc niepokonaną od pięciu kolejek. Derbowe zwycięstwo z Resovią dodatkowo musiało podbudować naszych najbliższych rywali, którzy do Rącznej przyjadą walczyć o pełną pulę. W pierwszym pojedynku między oboma zespołami górą były Pasy, wygrywając na początku sierpnia w Rzeszowie 3:2, dlatego liczymy, że i tym razem nasi zawodnicy znajdą sposób na pokonanie swoich przeciwników.

  Aktualna tabela Centralnej Ligi Juniorów U-17 jest dostępna [W TYM MIEJSCU].

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ