U-15: Wysoka wygrana z Sandecją!

18.05.2024

Trampkarze starsi pokonali w Rącznej 6:1 Sandecję Nowy Sącz w meczu 12. kolejki rundy wiosennej grupy D Centralnej Ligi Juniorów U-15. Dublet ustrzelił Mykola Motrych, a do siatki trafiali także Bartłomiej Zdzieszek, Maksymilian Ożóg, Jan Kubat i Szymon Michalski. Nasi zawodnicy dzięki temu zwycięstwu wciąż zachowują szansę na wygranie swojej grupy.

To była idealna reakcja drużyny U-15 na zeszłotygodniową porażkę w derbach Krakowa. Zawodnicy trenera Marcina Dudzińskiego od początku mocno naciskali rywali, już w pierwszych pięciu minutach tworząc sobie dwie dobre sytuacje. W kolejnych minutach przyszły kolejne, brakowało jednak skuteczności. Ta wróciła z nawiązką między 28 a 33 minutą, kiedy Pasy aż trzykrotnie trafiły do siatki! Strzelanie precyzyjnym strzałem z dystansu rozpoczął Kubat, po minucie było już 2:0 po trafieniu Michalskiego, a w 33. minucie pewnym strzałem z rzutu karnego podwyższył Zdzieszek. Tuż przed przerwą swoje trafienie zaliczył także Ożóg, pewnie wykorzystując sytuacje sam na sam. Po zmianie stron obraz gry specjalnie się nie zmienił. Pięć minut po zmianie stron pierwszy raz na listę strzelców wpisał się Motrych, na co goście byli w stanie odpowiedzieć trafieniem po stałym fragmencie gry. W końcówce Motrych skompletował dublet, ustalając jednocześnie wynik spotkania.

Centralna Liga Juniorów U-15, gr. D | 12. kolejka rundy wiosennej

Cracovia 6:1 Sandecja Nowy Sącz

gole dla Pasów: 28' Kubat, 29' Michalski, 33' Zdzieszek(k.), 40' Ożóg, 45', 75' Motrych

skład: Bzdyl - Fedko(57' Korzeniowski), Dylewski, Motrych, Borkowski, Kubat, Kras, Ożóg(67' Kaliciecki), Zdzieszek(c)(57' Stolarczyk), Janiczak, Michalski(67' Jakubczyk)

ławka: Domagała, Woźniak, Jankowicz, Kawęcki

trener: Marcin Dudziński