Maciej Palczewski Koordynatorem Szkolenia Bramkarzy!

  21.11.2023
  Maciej Palczewski Koordynatorem Szkolenia Bramkarzy!

  Niezwykle miło nam poinformować, iż do naszego Klubu powraca Maciej Palczewski. Tym razem będzie jednak pełnił nową rolę, ponieważ dołącza do Cracovii jako Koordynator Szkolenia Bramkarzy.

  Maciej Palczewski urodził się w 1982 roku w Krakowie. Ukończył krakowską i gdańską Akademię Wychowania Fizycznego, a także posiada licencje UEFA B i UEFA GK A. Jako zawodnik grał w barwach Pasów, Szczakowianki Jaworzno, a także Arki Gdynia.

  Od 2015 do 2021 roku pełnił funkcję trenera bramkarzy w I zespole Cracovii, gdzie zdobył Puchar i Superpuchar Polski.  Następnie  jako trener bramkarzy Lecha Poznań zdobył Mistrzostwo Polski sezonu 2021/2022, a także wywalczył awans do ćwierćfinału Ligi Konferencji Europy w poprzednim cyklu rozgrywkowym.

  Obecnie pracuje również jako Trener bramkarzy Reprezentacji Polski U-20 prowadzonej przez Trenera Miłosza Stępińskiego.

  Jako Koordynator Szkolenia Bramkarzy, będzie odpowiadał za plany treningowe i rozwojowe golkiperów we wszystkich zespołach Akademii Cracovii oraz drużynach seniorskich.

  Z faktu powrotu Trenera Palczewskiego do klubu zadowolony jest Wiceprezes MKS Cracovia SSA i Dyrektor Sportowy, Stefan Majewski: - Cieszymy się bardzo, że przyszedł do nas trener o takim doświadczeniu, który pracuje z reprezentacją młodzieżową Polski i będziemy korzystać z jego doświadczenia.

  - Wzmocnienia działu sportowego, tak, jak budując drużynę, zaczynamy od bramki. Bardzo cieszę się, że tak ceniony specjalista szkolenia bramkarskiego, a przy tym osoba mająca Cracovię w sercu wraca do klubu - twierdzi Wicedyrektor Sportowy, Filip Trubalski

  Witamy z powrotem w Cracovii i życzymy udanych dni pracy dla naszego Klubu!

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ