U-14 z mocną pieczątką na zwycięskim sezonie, trzecia wygrana z rzędu U-16, udane turnieje U-15, U-10 i U-9 [PODSUMOWANIE MECZÓW AKADEMII 8-9 CZERWCA]

  10.06.2024
  U-14 z mocną pieczątką na zwycięskim sezonie, trzecia wygrana z rzędu U-16, udane turnieje U-15, U-10 i U-9 [PODSUMOWANIE MECZÓW AKADEMII 8-9 CZERWCA]

  Drużyna U-14 w świetnym stylu przypieczętowała zwycięstwo w Małopolskiej Lidze Trampkarzy, trzecią wygraną z rzędu zaliczyła drużyna U-16, a U-13 umocniła się na pozycji lidera Małopolskiej Ligi Młodzików. Świetne turnieje mają za sobą natomiast drużyny U-15, U-10 i U-9.

  Drużyna U-16 w przedostatniej kolejce tego sezonu zbliżyła się do zakończenia go na ligowym podium. W wyjazdowym meczu zespół trenerów Sebastiana Lutaka i Kamila Kowalskiego pokonał 2:1 Pogoń Kraków, zaliczając swoje 3. zwycięstwo z rzędu. Na zakończenie sezonu do Rącznej przyjedzie Unia Tarnów, a aby zakończyć sezon na 3. miejscu oprócz swojego zwycięstwa, potrzebują straty punktów Puszczy Niepołomice, która na własnym terenie zagra z Pogonią.

  Pogoń Kraków - Cracovia 1:2 (0:1)

  gole dla Pasów: Kulpinski(k.), Feliks

  skład: Czech (65 Gruszka) - Kulpiński, Gaża, Polek- Plesiński, Fietko (65’ Jugo) Doniec, Strojek (65’Łyżczarz), Ankowski - Feliks, Kowalak (65’Kowalski)

  trenerzy: Sebastian Lutak i Kamil Kowalski

  następny mecz: Cracovia vs Unia Tarnów, niedziela, 16 czerwca, 11:00, CTC Rączna

  ---

  Drużyna U-15 zakończyła przed tygodniem zmagania w Centralnej Lidze Juniorów, ale miniony weekend spędziła pracowicie, bo na turnieju w Płocku. Był to V Memoriał Piłkarski Płock Miasto Bohater 1920. Nasz zespół zmierzył się z 11 innymi drużynami i finalnie okazał się najlepszy! Tak wyglądała cała droga do zdobycia pucharu:

  Grupa A: Włocławia Włocławek, ŁAF Łódź, Lublinianka Lublin, Wisła Płock, Orlen Gdańsk, Cracovia

  Grupa B: Znicz Pruszków, Polonia Warszawa, Widzew Łódź, AP Junior Białystok, Lechia Zielona Góra, Stocznia Płock

  vs Lublinianka 0:0

  vs Orlen Gdańsk 0:4

  vs ŁAF Łódź 1:0 (Michalski)

  vs Włocławia 6:0 (Fedko, Zdzieszek, Ożóg, Jankowicz, Jakubczyk, Woźniak)

  vs Wisła Płock 3:0 (Woźniak, Kaliciecki, Michalski)

  Półfinał vs Znicz Pruszków 0:0 rz.k 4:3 (karne trafiali: Zdzieszek, Szwajdych, Kaliciecki, Borkowski)

  Finał vs Orlen Gdańsk 0:0 rz.k 3:2 (karne trafiali: Zdzieszek, Szwajdych, Borkowski)

  kadra:
   Domagała, Fedko, Kras, Kubat, Jankowicz, Ostrowski, Woźniak, Korzeniowski, Ożóg, Kawęcki, Zdzieszek, Borkowski, Szwajdych, Szuber, Jakubczyk, Kaliciecki, Michalski

  W wyśmienitym stylu sezon zakończyli trampkarze młodsi, pokonując w Rącznej aż 17:1 Limanovię i tym samym przypieczętowując wygranie Małopolskiej Ligi Trampkarzy! Nasz zespół w 26 meczach zdobył aż 141 goli. Po meczu cała drużyna wsparła z kolei Oskara Orzechowskiego, który z powodu odniesionego wypadku nie mógł zagrać i czeka go dłuższa przerwa od treningów. "Orzech, szybkiego powrotu do zdrowia! Już niedługo zobaczymy się znowu na boisku, gotowi do kolejnych sportowych wyzwań!" - przekazała drużyna.

  Coraz bliżej zwycięstwa w Małopolskiej Lidze Młodzików jest z kolei drużyna U-13, która w ten weekend pokonała 8:5 Limanovię i z dwoma punktami przewagi na dwa mecze przed końcem jest liderem tabeli. Kluczowy w tym kontekście mecz będzie miał miejsce w środę, kiedy Pasy zagrała wyjazdowe derby właśnie z wiceliderem, Wisłą Kraków. 

  Cracovia U-13 8:5 Limanovia

  gole dla Pasów: Podolecki x2, Wąchała x2, Mazik x2, Kowalczyk x1, Królik x1

  skład: Szczechowicz, Gouda, Wachala, Brożek, Janc, Kowalczyk, Mazik, Stachnik, Podolecki

  oraz: Drovalov, Piejak, Królik, Okrzes

  trener: Tomasz Dziadowiec

  następny mecz: Wisła Kraków vs Cracovia, środa, 12 czerwca, 17:30

  Druga drużyna U-13 zakończyła sezon wygraną na wyjeździe nad Słowikiem Olkusz, jednocześnie zaliczając komplet zwycięstw we wszystkich wiosennych meczach!

  Słowik Olkusz - Cracovia U-13 II - 3:4

  gole dla Pasów: Mazik x2, Porębski x1, Krzyk x1

  skład: Szczechowicz, Polak, Boguta, Golda, Brożek, Piejak, Węgrzyn, Cichy, Mazik, Dziadowiec, Porębski

  oraz: Stachnik, Kopeć, Krzyk

  ---

  W swoim ostatnim meczu w tym sezonie drużyna U-12 zremisowała natomiast z Bruk-Bet Termaliką, kończąc ligę rocznika 2012 ostatecznie na 6. miejscu.

  Cracovia - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:2 (1:0)

  gole dla Pasów: Czernik, Smid

  skład: Wnęk,, Tarasek, Hertzberg, Wachowski, Peterman, Soja, Czernik, Gaudyn, Smid

  oraz: Stelmasiński, Alekseiev, Guzik, Kostka

  trener: Bartłomiej Sysło

  ---

  Świetny turniejowy czas mają z kolei za sobą nasze najmłodsze roczniki. Drużyna U-10A po zeszłotygodniowym 3. miejscu, w ten weekend była już bezkonkurencyjna! Przez cały weekend w Zakopanem odbywała się faza finałowa Bielik Cup, w której Pasy zasłużenie okazały się najlepsze i zabrały ze sobą trofeum.

  Drużyna U-9 była w miniony weekend podzielona na dwie połowy, jedna wzięła udział w Sportowiec Cup, druga w Złomex Cup i w obu przypadkach młodzi Pasiacy wygrali cały turniej, zaliczając komplet zwycięstw!

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ