III liga, gr. IV: Wisła Sandomierz - Cracovia II, godz. 15:00

27.09.2020

Kolejne wyjazdowe starcie rozegrają dziś nasze rezerwy! Druga drużyna Pasów jedzie do Sandomierza - pierwszy gwizdek o godzinie 15:00.

Przed naszym zespołem dziś trudne zadanie wywiezienia punktów z terenu do tej pory wyjątkowo niegościnnego. Wisła Sandomierz pozostaje jednym z czterech zespołów, które nie poniosły jeszcze porażki u siebie w trzecioligowych rozgrywkach. Ich bilans nie jest jednak idealny - dzisiejsi gospodarze u siebie trzykrotnie wygrywali, lecz również dzielili się punktami.

Remisy na Miejskim Stadionie Sportowym w Sandomierzu byli w stanie ugrać nie tylko zawodnicy z górnej połowy tabeli, lecz również - co ciekawe - debiutujący w trzeciej lidze zespół KS Wiązownica, znajdujący się w tabeli na trzecim miejscu od końca. Dodatkowo wówczas to gospodarze "ratowali" wynik, wyrównując w drugiej połowie na 1:1.

Graczom z Sandomierza w rywalizacji z pewnością pomaga fakt tego, że trafienia w Wiśle rozkładają się równo między cały zespół. Najczęściej pokonujący bramkarzy rywali zawodnicy gospodarzy (Kamil Bełczowski i Tomasz Wojcinowicz) dokonywali tego czterokrotnie. Nie jest to wynik zapewniający miejsce w czołówce ligowych strzelców, lecz znacznie ważniejszy jest fakt, że do siatek przeciwników trafiało aż dziesięć osób.

Przed rezerwami Pasów misja trudna, lecz daleka od bycia niewykonalną. Jej przebieg relacjonować będziemy w formie tekstowej. Link do relacji udostępnimy przed spotkaniem.