Podsumowanie 28. kolejki III ligi, gr. IV

12.04.2021

Za nami 28. kolejka rozgrywek III ligi. W dziesięciu spotkaniach tylko dwukrotnie drużyny podzieliły się punktami. Kolejny krok w stronę awansu zrobiła drużyna z Puław, natomiast nasze rezerwy po jednobramkowym zwycięstwie w Zamościu podtrzymały serię meczów bez porażki.

Kolejną serię gier w grupie czwartej zainaugurowały sobotnie spotkania rozpoczynające się o godzinie 15:00. W Zamościu rezerwy Pasów podejmowały ostatnią drużynę w ligowej tabeli. Wynik meczu już w 11. minucie, po strzale głową otworzył Krystian Bracik.

Hetman nie był w stanie odpowiedzieć na trafienie obrońcy Pasów i trzy punkty powędrowały na konto naszych rezerw! Kolejne zwycięstwo zaowocowało awansem naszej drugiej drużyny na 13. pozycję w tabeli. W tym samym czasie, Wisła Sandomierz na własnym terenie wygrała dokładnie w takim samym stosunku ze Stalą Kraśnik, a bramkę na wagę trzech punktów zdobył Adrian Kajpust.

W Wólce Pełkińskiej, miejscowa Wólczanka bezbramkowo zremisowała z Avią Świdnik, zaś piłkarze Sokoła Sieniawy wyjechali bez zdobyczy punktowej z Dębicy. Wisłoka w tym pojedynku wygrała 2:1. Punktami podzieliły się także drużyny Siarki oraz ŁKS-u. Drużyna z Łagowa do remisu doprowadziła w 86. minucie spotkania po bramce Piotra Rogala. Czwarte z rzędu zwycięstwo odnotowała drużyna Podhala. Nowotarżanie na własnym obiekcie pokonali przyjezdnych z Wiązownicy 3:1, a wszystkie bramki w tej rywalizacji padły w drugiej odsłonie meczu.

Cenne trzy punkty w kontekście potencjalnego awansu do wyższej klasy rozgrywkowej dopisali zawodnicy Wisły Puławy. W Lubartowie, podopieczni Mariusza Pawlaka już w pierwszej połowie objęli dwubramkowe prowadzenie, które utrzymali do ostatniego gwizdka. W tym samym rozmiarze zwycięstwo odnieśli również piłkarze KSZO, którzy w Ostrowcu Świętokrzyskim pokonali Podlasie Biała Podlaska.

Zwycięską passę kontynuują piłkarze naszego najbliższego rywala, Chełmianki Chełm. Po golu doświadczonego obrońcy - Tomasza Brzyskiego, zawodnicy prowadzeni przez Tomasza Złomańczuka przypieczętowali czwartą wygraną z rzędu, natomiast ich rywale z Radzynia Podlaskiego musieli obejść się smakiem zwycięstwa. Na zakończenie 28. kolejki doszło do olbrzymiej niespodzianki. W jedynym niedzielnym spotkaniu, druga drużyna Korony Kielce pokonała na własnym terenie Stal Stalowa Wola 1:0.