Ivan Fiolić kolejnym zimowym wzmocnieniem Pasów!

  05.02.2020
  Ivan Fiolić kolejnym zimowym wzmocnieniem Pasów!

  Znamy kolejny transfer najstarszego Klubu sportowego w Polsce przed rozpoczęciem wiosennych zmagań w PKO BP Ekstraklasie. Linię pomocy Cracovii wzmacnia Chorwat, Ivan Fiolić.

  Wychowanek Dinama Zagrzeb zostaje wypożyczony z KRC Genk do najstarszego Klubu sportowego w Polsce do końca sezonu. Wypożyczenie obejmuje obejmuje opcję pierwokupu.

  Fiolić urodził się 29 kwietnia 1996 roku w Zagrzebiu - i to właśnie w miejscowym klubie, słynącym z doskonałego szkolenia młodzieży, stawiał pierwsze piłkarskie kroki. Barwy Dinama reprezentował na każdym szczeblu rozgrywek: od zespołów juniorskich, przez drużynę rezerw, aż po pierwszy zespół uczestnika trwającej edycji Ligi Mistrzów. W oficjalnych rozgrywkach jako gracz drużyny ze Stadionu Maksimir zadebiutował już jako osiemnastolatek, z czasem zyskując pewne miejsce na boisku.

  Szybszy rozwój zagwarantowało mu również roczne wypożyczenie do lokalnego rywala Dinama - Lokomotivy NK, w której zbierał pierwsze poważne doświadczenia z chorwackiej ekstraklasy. Na najwyższym szczeblu rodzimych rozgrywek zagrał łącznie 105 razy, dzieląc ten dorobek niemal po równo: 55 spotkań w Lokomotivie oraz 50 w barwach rodzimego Dinama. Jako gracz aktualnego mistrza Chorwacji zagrał również cztery spotkania w fazie grupowej Ligi Mistrzów 2016/17. Regularnie reprezentował także swój kraj na juniorskim szczeblu reprezentacyjnym.

  Po utalentowanego Chorwata zgłosił się belgijski pucharowicz, zespół KRC Genk. W jego barwach Fiolić rozgrywał mecze zarówno w Jupiler Pro League, jak i krajowym pucharze, a także fazie grupowej i pucharowej Ligi Europy. Do swojej kolekcji tytułów (cztery mistrzostwa Chorwacji oraz dwa puchary kraju) dołożył również trofeum za mistrzostwo Belgii.

  Ostatnie półrocze spędził na wypożyczeniu w jednym z najsilniejszych klubów na Cyprze. Jako zawodnik AEK Larnaka rozegrał 13 spotkań, trzykrotnie zdobywając bramkę oraz dwukrotnie notując kluczowe podanie. Teraz dołącza do drużyny Pasów, by walczyć o kolejne trofea.

  Ivan, witamy i życzymy powodzenia!

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ