M. Probierz: Wiemy, co musimy poprawić [VIDEO]

• Wideo
29.02.2020
Pasy przegrywają jedną bramką w Warszawie. Spotkanie na konferencji prasowej podsumowali obydwaj szkoleniowcy - Michał Probierz oraz Aleksandar Vuković.

Michał Probierz (I Trener Pasów): Analizowaliśmy grę Legii u siebie. Wiedzieliśmy, że zdobywa dużo bramek, szybko otwiera wyniki i wiele razy potrafiła prowadzić już nawet 2:0 w piętnastej minucie meczu. Zmieniliśmy ustawienie na to spotkanie. Chcieliśmy zblokować atuty Legii, co może nie wyglądało najlepiej na boisku, bo nie rozgrywaliśmy dobrze piłki - ale rywal nie miał też wielu groźnych okazji.

Popełniliśmy prosty błąd przy rzucie rożnym. Nie można tak grać w meczu z bezpośrednim rywalem, popełniliśmy cztery kardynalne błędy w dwóch meczach z Legią. Wiemy, co musimy poprawić i zmienić w naszej grze.

W drugiej połowie weszliśmy dobrze w mecz, graliśmy lepiej, ale nie potrafiliśmy wykorzystać wszystkich sytuacji. Z przekroju całego spotkania można powiedzieć, że Legia wygrała je zasłużenie.

Aleksandar Vuković (I Trener Legii): To ważne trzy punkty. Nie ulega wątpliwości, że kiedy gra się z rywalem będącym tuż za plecami, ranga zdobytych punktów staje się nieco większa.

Są to punkty zasłużone, niezasłużona była jednak nerwówka do samego końca. Mogliśmy zamknąć mecz dużo wcześniej, nie martwiąc się do ostatnich chwil.

Nie zawsze wygrywa się wysoko. Drużyna pokazała charakter, determinację - a także umiejętności, które sprawiają, że na naszym stadionie jest coraz więcej ludzi. Musimy iść dalej w tym kierunku. Przed nami długa droga i nie może nas zadowalać pierwsze miejsce na tym etapie sezonu.