Podsumowanie meczów Akademii (23-24 marca)

25.03.2024

Mecze wszystkich naszych drużyn grających w Centralnych Ligach Juniorów rozstrzygały się w samych końcówkach, z każdym możliwym rezultatem. Do gry o ligowe punkty wrócili także juniorzy młodsi, miały miejsce także mecze kontrolne młodszych roczników. Tutaj w jednym miejscu znajdziecie wszystkie najważniejsze wydarzenia minionego weekendu w naszej Akademii.

Wyszarpana derbowa wygrana

Wydarzeniem weekendu bez wątpienia były sobotnie derby Krakowa. W Cracovia Training Center w Rącznej trampkarze starsi prowadzeni przez trenera Marcina Dudzińskiego podchodzili do spotkania z Wisłą z kompletem zwycięstw i taki stan rzeczy utrzymał się także po tym meczu. Było to jednak wyjątkowo zacięte starcie. Nasz zespół objął prowadzenie po skutecznym rzucie karnym Bartłomieja Zdzieszka, ale po 10 minutach rywale odpowiedzieli w ten sam sposób. Druga połowa rozpoczęła się od kolejnego ciosu Wisły, która po skutecznej kontrze wyszła na prowadzenie. Mecz odmieniły zmiany, a na pierwszy plan wybił się wprowadzony właśnie z ławki Szymon Michalski, który najpierw dzięki swojemu sprytowi zdobył gola na 2:2, a w doliczonym czasie gry wywarł na tyle dużą presję na rywalach, że akcja zakończyła się golem samobójczym i zwycięstwem Pasów, które z kompletem punktów prowadzą w tabeli grupy D CLJ U-15. W kolejnej kolejce nasi zawodnicy udadzą się na wyjazdowe spotkanie z Sandecją Nowy Sącz.

CLJ U-15, grupa D | 5. kolejka

Cracovia 3:2 Wisła Kraków

gole dla Pasów: Zdzieszek(k.), Michalski, gol samobójczy

skład: Bzdyl - Fedko, Motrych(60' Szwajdych), Borkowski(54' Michalski), Kawęcki Kubat, Woźniak(41'Jakubczyk), Zdzieszek(54' Stolarczyk), Korzeniowski(50' Kaliciecki), Janiczak, Ostrowski(33' Jankowicz)

Uratowane i stracone punkty w końcówce

Do samego końca ważyły się również wyniki meczów juniorów starszych i młodszych. Ci pierwsi w samo południe w sobotę rozpoczęli wyjazdowy mecz z Polonią Warszawa i długo musieli gonić wynik, co udało się wreszcie w 90. minucie. Do siatki trafił Fabian Bzdyl, ratując tym samym punkt. Zespół Wojciecha Ankowskiego pierwszego zwycięstwa w 2024 roku poszuka już w Wielki Piątek w Rącznej, gdzie rywalem będzie Arka Gdynia.

Centralna Liga Juniorów U-19 | 20. kolejka

Polonia Warszawa 1:1 Cracovia

gol dla Pasów: Bzdyl

skład: Szyptur - Zgłobik(46' Czerwiński), Dziewicki, Pestka(55' Piekarz) - Janeczek, Golus(70' Gorszkow), Pleskot(46' Wierzbicki), Mrozik(70' Tabisz) - Rózga, Doba(C), Bzdyl

W niedzielę swoje spotkanie rozegrali z kolei podopieczni Pawła Szwajdycha, udając się w delegację do Korony Kielce. Spotkanie miało niezwykle dynamiczny przebieg i było prawdziwą wymianą ciosów. Cztery gole padły jeszcze w pierwszej połowie, jako pierwsi trafili gospodarze, a nasz zespół odpowiedział trafieniami Dawida Kaczora i Szymona Królaka. Tuż przed przerwą Korona otrzymała rzut karny, który zamieniła na gola i do szatni oba zespoły schodziły z remisem 2:2. Po zmianie stron znów do siatki trafił Królak, w 72. minucie notując dublet, jednak po 10 minutach Korona po raz kolejny odpowiedziała, znów doprowadzając do remisu. Pasy miały okazję, by przechylić mecz na swoją stronę, nie udało się jednak wykorzystać rzutu karnego, a po chwili jedenastkę otrzymali gospodarzy i ostatecznie to oni zgarnęli komplet punktów. Juniorzy młodsi wciąż walczą o dwa czołowe miejsca w tabeli grupy wschodniej, kolejna okazja do podgonienia czołówki nadarzy się już w czwartek, kiedy do Rącznej przyjedzie Jagiellonia Białystok.

Centralna Liga Juniorów U-17 | 21. kolejka

Korona Kielce 4:3 Cracovia

gole dla Pasów: Królak x2, Kaczor

skład: Golonka - Zaremba, Kogut, Dej, Kaczor(Jochimczyk), Mamroł(Feliks), Łętek(Doniec), Asei(Śliz), Polak, Tabisz(Plesiński), Królak

Powrót do gier o punkty i szereg gier kontrolnych

Do gry o ligowe punkty wrócił zespół U-16, prowadzony przez trenerów Sebastiana Lutaka i Kamila Kowalskiego. W pierwszym spotkaniu rywalem naszej drużyny był MKS SMS Oświęcim. Pasy po 12 minutach prowadziły już 2:0 po dublecie Michała Jochimczyka, rywale jednak jeszcze w pierwszej połowie zdołali wyrównać, a po przerwie więcej goli już nie padło.

B1 Junior Młodszy | I liga wojewódzka

MKS SMS Oświęcim 2:2 Cracovia

gole dla Pasów: Jochimczyk x2

skład: Czech - Doniec(Łyżczarz), Ankowski(Strojek), Feliks(Kowalski), Fietko(Śliz), Gaża, Jochimczyk(Kowalak), Kłak, Kulpiński, Mateja(Mrozik), Paproch(Juga)

Swoje pierwsze wiosenne spotkanie ligowe zagrała także drużyna U-13 pod wodzą trenera Tomasza Dziadowca. Mecz zaczął się od błyskawicznej wymiany ciosów, bo już w 2. minucie było 1:1. Pasy ponownie objęły prowadzenie w 34. minucie i utrzymywały je przez blisko 40 minut. W 72. minucie ponownie do siatki trafił "Słoniki", ale już po dwóch minutach przyszła odpowiedź Cracovii, która przesądziła o zwycięstwie. W Wielki Czwartek drużyna U-13 zagra u siebie z Sandecją Nowy Sącz.

I liga wojewódzka D1 Młodzik

Cracovia 3:2 Termalica Bruk-Bet Nieciecza

gole dla Pasów: Janc, Podolecki, Stachnik

skład: Rajda, Golda, Wachala, Kowalczyk, Mazik, Brozek, Dziadowiec, Janc(c), Podolecki
    oraz: Szczechowicz(BR), Stachnik, Drovalov, Krolik, Piejak

Zespół U-12 prowadzony przez trenera Bartłomieja Sysłę w sobotę zagrał w Rącznej mecz kontrolny z Sandecją Nowy Sącz. Działo się sporo po obu stronach, co ostatecznie przełożyło się na remis 4:4.

Mecz kontrolny | U-12

Cracovia 4:4 Sandecja Nowy Sącz

gole dla Pasów: Czernik x2, Gaudyn, Soja

skład: Wnęk - Wachowski, Tarasek, Hertzberg - Stelmasiński, Gaudyn, Suchan, Wiśniowski - Czernik

oraz: Ptak - Alekseiev, Guzik, Soja, Smid, Kostka

Najmłodsze zespoły również rozegrały szereg meczów kontrolnych. Drużyna U-11 zmierzyła się z Krakusem Nowa Huta, U-9 ze Sportowcem Modlniczka, a U-8 przez weekend zmierzyła się również ze Sportowcem, a także Szkołą Futbolu Staniątki i Champions Miechów. Drużyna U-10 udała się z kolei do Szalowej na Cutline Cup, gdzie wystąpiła w dwóch zestawieniach. "Biali" grali w grupie złotej, zajmując w niej 4. miejsce(bilans: 3 wygrane, 2 remisy, 3 porażki),  a "Czerwoni" w grupie brązowej, plasując się na 2. miejscu(bilans 5 wygranych, 1 porażka).