U-17: Wygrana ze Stalą Rzeszów!

14.04.2024

Juniorzy młodsi pokonali 2:1 Stal Rzeszów w 24. kolejce Centralnej Ligi Juniorów U-17. Gole dla Pasów zdobywali Mateusz Tabisz i Dawid Kaczor.

Nasz zespół od pierwszej minuty ruszył ofensywnie na rywali, czego efektem było kilka bramkowych sytuacji. Napór udało się przekuć na konkret w 20. minucie, kiedy po dobrym pressingu w szesnastce rywali Dawid Kaczor wyłożył piłkę do Mateusza Tabisza, a ten precyzyjnym strzałem dał nam prowadzenie. Nasz zespół miał jeszcze okazje do podwyższenia, brakowało jednak wykończenia, co zemściło się jeszcze przed przerwą. Zawodnik Stali w 39. minucie zdecydował się na strzał sprzed pola karnego, uderzył bardzo mocno, piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do bramki Konrada Golonki. W drugą połowę lepiej weszła Stal, która już na jej początku mogła prowadzić, ale w świetnej sytuacji jeden z jej graczy trafił tylko w słupek. Z czasem coraz bardziej widoczna była motoryczna przewaga Cracovii, która zachowała więcej paliwa w baku od rywali. Przyniosło to skutek w 70. minucie, kiedy Kaczor wykończył podręcznikową akcję, ponownie dając naszej drużynie prowadzenie. Zawodnicy trenera Pawła Szwajdycha w końcówce mieli jeszcze kilka okazji do skontrowania zmęczonych i mocno otwierających się gości, ostatecznie jednak więcej goli już nie oglądaliśmy. Ważne zwycięstwo na koncie juniorów młodszych, w meczu, który kosztował obie strony bardzo dużo sił.

Pełna relacja z tego spotkania dostępna jest [W TYM MIEJSCU]

Centralna Liga Juniorów U-17 | 24. kolejka

Cracovia 2:1 Stal Rzeszów

gole dla Pasów:
    27' Tabisz, 70' Kaczor

skład: Golonka - Zaremba, Doniec, Feliks, Kaczor(89' Ankowski), Dej(c), Fietko(65' Łętek), Tabisz, Mateja, Śliz, Królak(89' Jochimczyk)

ławka rezerwowych: Czech, Asei, Kowalak, Witkowski