Euro U-21 wystartowało również #NaStadionie Cracovii! Włochy pokonują Danię!

18.06.2017
    Także #NaStadionie Cracovii wystartowały mistrzostwa Europy Euro U-21! Dziś w pierwszym meczu w Krakowie Włochy pokonały Danię 2:0.

Spotkanie od samego początku nie należało do otwartych, przypominając bardziej rozgrywkę szachową. Częściej utrzymywali się przy piłce Włosi, pierwszą groźniejszą akcję stworzyli jednak dopiero w 21. minucie spotkania, kiedy to do futbolówki po dośrodkowaniu z lewego skrzydła dopadł Andrea Conti - prawy obrońca uderzył w boczną siatkę.

Ta sytuacja dodała pewności siebie Włochom, którzy poczuli, że jeśli przycisną, mogą zaraz być na prowadzeniu. Bardzo mało brakowało, by tak się stało gdy na zegarze wybiło pół godziny. Marco Benassi potężnie uderzył z dystansu, dając bramkarzowi drużyny przeciwnej Jeppe Højbjergowi okazję do popisania się świetną interwencją. Kadra Azzurrich do końca pierwszej połowy kontynuowała dominację na boisku, nic z niej jednak nie wynikało.

Od początku drugiej połowy jeszcze bardziej pachniało bramką dla Włochów, którzy mieli dwie świetne sytuacje w 47. minucie. Nie udało się ich wykorzystać, ale drużyna dalej napierała i w 54 minucie było 1:0! Po nieudanym wybiciu Duńczyków piłka trafiła do ustawionego tyłem do bramki Lorenzo Pellegriniego, a ten pięknym uderzeniem z przewrotki umieścił futbolówkę w sieci!

Po bramce gra otworzyła się, biorąc pod uwagę to, że Duńczycy musieli atakować, chcąc powalczyć o korzystny rezultat. Niezłą próbę z rogu pola karnego zanotował na około 20 minut przed końcowym gwizdkiem Andrew Hjulsager, lecz obronił Gianluigi Donnarumma.

Przy bardziej otwartej grze Duńczyków Włosi mieli okazje do szybkich, bardzo groźnych akcji. Jedną z nich wykorzystali w 86. minucie, po tym jak Andrea Petagna wyprzedził obrońcę, dostawił nogę i skierował piłkę do bramki. Włochy wygrały #NaStadionie Cracovii z Danią 2:0.