Trampkarze młodsi triumfują w sparingowych derbach Krakowa!

16.01.2018
    Nasza drużyna trampkarzy młodszych jako pierwsza z grup młodzieżowych ruszyła ze sparingami i ma już na koncie trzy zwycięstwa! Najwyższy wynik udało się osiągnąć w spotkaniu derbowym z Wisłą!

Wyniki:

Cracovia - Szkoła Futbolu Staniątki 3:0

Cracovia - Wisła Kraków 5:0

Cracovia - Górnik Wieliczka 2:1

O derbach:

Mecz derbowy świetnie rozpoczęli gracze „Pasów", którzy za sprawą Dominika Kuca już w 2. minucie wyszli na prowadzenie. Na drugą bramkę zawodników Cracovii nie trzeba było długo czekać, albowiem w 10. minucie rzut karny po faulu w polu karnym zawodników Wisły na bramkę zamienił Aleksander Ptak.

Po objęciu dwubramkowego prowadzenia zawodnicy „Pasów" nieco cofnęli się na swoją połowę, pozwalając sąsiadce z drugiej strony Błoń na dłuższe rozgrywanie piłki. Nie przynosiło ono żadnych efektów, ataki rywala były bowiem świetnie rozbijane przez bezbłędną tego dnia obronę Cracovii. Zawodnicy „Pasów" co jakiś czas przeprowadzali niebezpieczne kontrataki i jeden z nich w 35. minucie został zakończony bramką, której autorem został Kacper Zembol. Oznaczało to, że na przerwę zawodnicy Cracovii schodzili z trzybramkowym prowadzeniem.

Po przerwie zawodnicy „Pasów" rzucili się do kolejnych ataków, nie poprzestając na wyniku 3:0. W 42. minucie meczu po świetnej indywidualnej akcji przepiękną bramką popisał się Kacper Garbień - jego silnym uderzeniem z dystansu nie powstydziłby się niejeden gracz drużyny seniorskiej! 10 minut przed końcem meczu ten sam zawodnik ustalił wynik rozgrywek na 5:0! Cracovia triumfuje nad Wisłą w starciu sparingowym!