Cracovia II zwycięża nad Skawinką

• Wideo
10.06.2017
Rezerwy Cracovii podjęły dziś na swoim boisku przy ulicy Wielickiej 101 Skawinkę Skawina. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem 3:2 podopiecznych trenera Marcina Gędłka.

Borykająca się z problemami kadrowymi Skawinka przyjechała do Krakowa w bardzo okrojonym składzie. Jednak to nie przeszkodziło im napsuć krwi naszym rezerwom, gdyż to goście pierwsi wyszli na prowadzenie. W 13. minucie jeden z naszych zawodników stracił piłkę w środkowej strefie boiska, przejął futbolówkę Bartłomiej Wygaś i posłał ją między naszymi stoperami do wychodzącego na czystą pozycję Patryka Michniaka. Piłkarz Skawinki mając przed sobą tylko Damiana Smolenia wyprowadził przyjezdnych na prowadzenie. W 28. minucie w zamieszaniu pod bramką gości, piłkę przejął Kamil Pestka i mocnym uderzeniem doprowadził do wyrównania. Podopieczni trenera Marcina Gędłka poszli za ciosem i dziesięć minut później pięknym strzałem z ok. 35. metra Bartosz Czarnecki trafił w samo okienko, dając rezerwom „Pasów" prowadzenie.

W drugiej połowie nasza drużyna miała tyle sytuacji, że gdyby je wykorzystała, mecz mógłby zakończyć się wysokim zwycięstwem Cracovii II. Zamiast tego, ekipa ze Skawiny zdobyła wyrównującą bramkę. Jeden z naszych piłkarzy sfaulował w polu karnym zawodnika gości, a sędzia podyktował rzut karny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Michniak i pewnym strzałem pokonał naszego golkipera. W 79. minucie Dariusz Żaba zagrał futbolówkę wzdłuż pola karnego do Marcina Szymczaka, który uderzeniem z pierwszej piłki zapewnił rezerwom Cracovii trzy punkty.

Cracovia II - Skawinka Skawina 3:2 (2:1)

0:1 - Michniak 13

1:1 - Pestka 28

2:1 - Czarnecki 37

2:2 - Michniak 64

3:2 - Szymczak 79

Cracovia II: Smoleń - Pieprzyca, Sosnowski(k), Ochał(46 Gawle), Jarzynka(69 Moskal - Szymczak, Supryn(58 Żaba) - Czarnecki, Panek(62 Sroka), Pestka - Ceglarz

Skawinka: Rechul - Danaj, Michniak, Kuźba, Hachlowski - Kozik, Bochyński, Matys(88 Matacz), Czapla - Wygaś, Niepsuj

Kartki: Supryn, Sosnowski (Cracovia) - Niepsuj (Skawinka)

Sędzia: Jan Dzik - Mateusz Gądek, Mariusz Wawrzeń (KS Kraków)