Rezerwy Cracovii gromią! Szewczyk show!

17.08.2014
    Rezerwy Cracovii zaliczają fantastyczny początek nowego sezonu IV ligi. Po zwycięstwie 9:0 nad Garbarzem Zembrzyce, tym razem podopieczni trenera Piotra Góreckiego wygrali na wyjeździe z Proszowianką aż 5:0!

- Całe spotkanie od początku kontrolowaliśmy. Piłkarze Proszowianki nie mieli wiele do powiedzenia - podsumował występ swoich podopiecznych trener Piotr Górecki.

Pierwsza bramka padła już w 8. minucie, a strzelił ją Krzysztof Szewczyk. Następnie, aż do końca pierwszej połowy, choć to Cracovia dominowała na boisku, nie udało się zdobyć żadnej bramki.

Drugi gol, którego autorem został również Szewczyk padł chwilę po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę spotkania. Bartosz Kapustka obsłużył "Szewę" prostopadłym podaniem i ten wykończył akcję strzałem pod poprzeczką.

Kolejną bramkę zdobył Gracjan Horoszkiewicz, który głową pokonał bramkarza gospodarzy. W 68. minucie strzelał Kapustka, któremu Szewczyk odwdzięczył się pięknym podaniem za akcję z 47. minuty.

Ostatni gol, trzeci autorstwa Szewczyka w tym meczu, padł po asyście Eryka Ceglarza.

Wygrana z Proszowianką Proszowice jest drugim meczem i drugim triumfem rezerw Cracovii w sezonie 2014/2015. Drużyna trenera Góreckiego po dwóch kolejkach zajmuje pierwsze miejsce w tabeli IV ligi z czystym kontem z tyłu i 14 zdobytymi bramkami.

PROSZOWIANKA - CRACOVIA II 0 : 5 (0 : 1)

1:0 Szewczyk 8

2:0 Szewczyk 47

3:0 Horoszkiewicz 53

4:0 Kapustka 68

5:0 Szewczyk 74

Cracovia: Stępniowski - Nykiel, Horoszkiewicz, Mikulić (65. Kuligowski), Wawrzynkiewicz, Kłusek (55. Kotwica), Krasuski, Wdowiak (65. Ceglarz), Kapustka, Mrozik (75. Gala), Szewczyk