Zwycięstwo rezerw w Zielonkach. Dwie bramki Wasiluka!

19.10.2013
    Rezerwy Cracovii prowadzone przez trenera Michała Wiącka odniosły kolejne zwycięstwo w rozgrywkach IV ligi, tym razem wygrywając w Zielonkach z miejscową Zieleńczanką 3:1!

Spotkanie nie ułożyło się najlepiej dla „Pasów", bowiem już w drugiej minucie gospodarze objęli prowadzenie. Później Cracovia II szukała gola wyrównującego, stwarzała sytuacje, ale nie potrafiła ich wykorzystać. Mało tego, w 40. minucie otrzymała drugi cios. Czerwoną kartkę ujrzał bowiem Daniel Duszyk i od tego momentu na boisku było już tylko dziesięciu graczy „Pasów". To jednak w żaden sposób nie załamało podopiecznych trenera Wiącka. Wręcz przeciwnie.

W ostatniej akcji pierwszej połowy Marek Wasiluk uderzył przepięknie z 30 metrów i piłka wylądowała w samym okienku bramki Zieleńczanki. Do przerwy było zatem 1:1.

Po zmianie stron Cracovia II natychmiast ruszyła do ataków i to zaprocentowało już w 48. minucie. Indywidualną akcję przeprowadził Mateusz Wdowiak, który następnie obsłużył Pawła Piątka, a młody zawodnik „Pasów" pokonał bramkarza rywali.

Wynik meczu ustalił Wasiluk w 72. minucie, gdy skutecznie egzekwował rzut wolny.

ZIELEŃCZANKA - CRACOVIA II 1 : 3 (1 : 1)

Bramki dla „Pasów": Wasiluk (dwie), Piątek.

Cracovia: Szarek - Duszyk, Wasiluk, Wełna, Kapera (60. Piekarski) - Dudek, Krasuski (84. Kowalówka), Kapustka (72. Waśniowski) - Wdowiak, Piątek, Gala (78. Klimczyk).

Trener Michał Wiącek: - Po raz kolejny pokazaliśmy charakter, bo przegrywaliśmy 0:1, od 40. minuty graliśmy w dziesięciu, a mimo to potrafiliśmy się podnieść i zdobyć trzy bramki, które dały nam zwycięstwo. Bardzo ważna była bramka na 1:1, do szatni, strzelona przez Marka Wasiluka.