Wzmocnienie numer dwa! Do Pasów dołącza Michał Helik!

  09.06.2017
  Wzmocnienie numer dwa! Do Pasów dołącza Michał Helik!
  Drugim wzmocnieniem „Pasów” tego lata jest Michał Helik, który przychodzi do naszego klubu z Ruchu Chorzów. Zawodnik podpisał z Cracovią trzyletni kontrakt obowiązujący od 1 lipca 2017 roku.

  Drugim wzmocnieniem "Pasów" tego lata jest Michał Helik, który przychodzi do naszego klubu z Ruchu Chorzów. Zawodnik podpisał z Cracovią trzyletni kontrakt obowiązujący od 1 lipca 2017 roku.

  Michał Helik urodził się 9 września 1995 roku w Chorzowie. Ma 193 cm wzrostu i waży 80 kg.

  Piłkarz występuje na pozycji środkowego obrońcy. Przez całą swoją dotychczasową karierę reprezentował barwy Ruchu Chorzów, w którym zadebiutował w pierwszym zespole we wrześniu 2013 roku. W czerwcu 2015 roku doznał groźnej kontuzji kolana, po której czekał na powrót do gry w październiku 2016 aż 499 dni.

  W sumie rozegrał dla Ruchu 46 meczów, strzelając jedną bramkę. Jeśli chodzi o miniony sezon, zaprezentował się na boisku w 20 spotkaniach.

  - Chcę osiągać w Cracovii jak najlepsze wyniki sportowe. Liczę na to, że będę mógł pokazywać na boisku swoje umiejętności - powiedział Michał Helik po podpisaniu kontraktu z Cracovią.

  Radości z pozyskania do klubu Michała Helika nie kryje trener Jacek Zieliński, który miał już okazję współpracować z zawodnikiem w Ruchu Chorzów: - Michał to dobry zawodnik, który przy mnie debiutował w Ruchu. Poczynił dużo postępów od tego czasu. Przez pewien czas przyhamowała go kontuzja, ma jednak potencjał, by grać na wysokim poziomie. Cieszę się, że dołączył do naszego zespołu.

  Michał, witamy w klubie!

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ