Derby Krakowa w CLJ dla Pasów! Teraz czas na pierwszą drużynę! [RETRANSMISJA]

29.11.2017
    Juniorskie derby Krakowa wygrywają „Pasy”, po tym jak zupełnie zdominowały rywala w dzisiejszym meczu! Liczymy na to, że podobnie będziemy cieszyli się za dwa tygodnie po Wielkich Derbach Krakowa #NaStadionie w ramach rozgrywek Lotto Ekstraklasy!

.

Cracovia bardzo dobrze rozpoczęła dzisiejsze derby, utrzymując się przy piłce na połowie przeciwnika. Bliżej było gola dla „Pasów", jednak to nasi rywale objęli jako pierwsi prowadzenie - w 10. minucie gdy po dośrodkowaniu Plewki na dalszy słupek z rzutu rożnego piłkę wpakował głową do bramki Świątko. Wisła po raz pierwszy zagroziła naszej bramce i wykorzystała tę sytuację.

Nasza drużyna nie zraziła się jednak stratą golą. Dalej grała swoje, co przyniosło rezultat w postaci trafienia wyrównującego w 17. minucie meczu. Sendorek posłał długą piłkę w kierunku Strózika, ten wygrał przebitkę, podał do Ożóga, który pewnym strzałem pokonał bramkarza Wisły.

Nasi juniorzy nie odpuszczali i trzy minuty później było już 2:1 dla „Pasów"! Podopieczni trenera Kordiana Wójsa przejęli piłkę po zamieszaniu przed bramką przeciwnika, a futbolówkę do sieci wpakował Wiśniewski. Rozpędzona Cracovia stwarzała sobie kolejne okazje, schodziła jednak na przerwę, wygrywając jedną bramką.

Od początku drugiej połowy juniorzy naszej drużyny zakładali wysoki pressing i stwarzali sobie kolejne okazje. W 59. minucie „Pasy" wygrały walkę o górną piłkę, Supryn zgrał głową do Strózika, ten ominął Chorążkę, który zdecydował się na wyjście z bramki, i było 3:1!

Pięć minut później Wiśniewski zszedł do środka, ładnie znalazł Pitułę, który świetnie zabrał się z piłką, strzelając po chwili na 4:1! Świetną okazję na kwadrans przed końcem miał Kanach, nie udało mu się jednak trafić w sytuacji sam na sam. Zrehabilitował się za to parę chwil później, gdy wykorzystał „jedenastkę", która została podyktowana po faulu na Pająku.

Na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry Wiśle udało się nieco zmniejszyć straty, gdy Pająk skierował piłkę do własnej bramki, lecz już minutę później „Pasy" odzyskały czterobramkowe prowadzenie, gdy zmiennik Bator podwyższył na 6:2, ustalając tym samym wynik końcowy spotkania! Tak jest, Cracovio!

Cracovia - Wisła Kraków 6:2 (2:1)

0:1  - Świątko 10